pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 4 września 2018
  • wyświetleń: 1805

Medale dla zawodniczek z Pszczyny podczas turnieju międzynarodowego

Po sukcesach na mistrzostwach Polski przyszedł czas na pierwszy medal turnieju międzynarodowego. Na przełomie sierpnia i września w Lubinie rozegrano Polish U17 International 2018 (za rok uczestnicy przyjadą do Pszczyny!).

Medale dla zawodniczek z Pszczyny podczas turnieju międzynarodowego - 08/09.2018 · fot. www.facebook.com/BadmintonDolnySlask/


Najwięcej powodów do zadowolenia może mieć Julia Pławecka. Wspólnie z Szymonem Maciągiem (Start Widełka) wywalczyli brązowy medal. Szczególnie pamiętany będzie mecz ćwierćfinałowy przeciwko parze Suszyński/ Górniak (wcześniej ograli estońską parę rozstawianą z numerem 1). Widowiskowe wymiany były prezentowane z obu stron. Ostateczny wynik to 24:22 w trzecim secie dla Julii i Szymona. Niestety w półfinale polska para uległa czeskim przeciwnikom 18:21, 18:21.

Z dobrej strony zaprezentowały się także Antonina Marszałek i Ola Wrońska. Tosia w parze z Michałem Aleksandrowiczem ograli m.in. parę rozstawianą z numerem 4 - Erhart/ Stankova. Mniej szczęścia tym razem miała Daria Zimnol. W pierwszej rundzie wygrała z Białorusinką, ale w drugiej po trzech setach uległa reprezentantce Słowacji. W debla nasze mistrzynie Polski (Pławecka/ Zimnol) przegrały niestety z Niemkami w pierwszej grze.

Ekipę UKS Plesbad tworzyli także: Gosia Muszyńska i Paweł Marszałek.

Kilka dni wcześniej (27-29 sierpnia) Daria i Julia wygrały z reprezentacją Polski złoty medal drużynowy podczas Polish Youth Team Cup 2018.

Wszystkie wyniki: www.tournamentsoftware.com

Damian Pławecki

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.