Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 13 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 5777

[ZDJĘCIA] W Łące dzieci uczyły się bezpieczeństwa nad wodą

W poniedziałek na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Łące odbyły się akcja "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą w województwie śląskim", na której dzieci uczyły się zachowań na kąpieliskach i tego jak reagować w sytuacjach zagrożenia.

Akcja Kręci mnie bezpieczeństwo w Łące - 13.08.2018 · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Na terenie ośrodka, przystani i plaży odbywały się prelekcje z policjantami, strażakami, ratownikami wodnymi. Najmłodsi mieli okazję poznać policyjnego psa tropiącego, posłuchać o jego szkoleniu i dowiedzieć się jak reagować, gdy na ulicy podbiegnie do nich agresywne zwierzę.

Od strażaków dowiedzieli się jak prowadzona jest akcja ratunkowa z udziałem płetwonurków, a ratownicy z kolei przedstawili kilka akcji ratunkowych jakie prowadzone są na akwenach. Dzieci otrzymały również książeczki i gadżety, które pomogą im przyswoić zdobytą wiedzę.

W spotkaniu uczestniczył również wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, który zalecał najmłodszym rozwagę podczas wypoczynku nad wodą.

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.