pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 16 lipca 2018
  • wyświetleń: 2643

[ZDJĘCIA] Siatkarki z POSiR-u z ogólnopolskim sukcesem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zajęły 18. miejsce w Mistrzostwach Polski w Minisiatkówce "Trójek" Kinder+Sport. Wszyscy jesteśmy dumni z naszych dziewczyn!

Mistrzostwa Polski w Minisiatkówce Kinder+Sport - 06.07.2018 · fot. POSiR Pszczyna


Mistrzostwa Polski w Minisiatkówce "Trójek" Kinder+Sport rozgrywane były w Zabrzu. Na płycie olbrzymiej hali MOSiR-u wyznaczonych zostało 24 boisk do gry, na których w sześciu kategoriach wiekowych rywalizowało w sumie 192 drużyn. W każdej kategorii występowały 32 zespoły, po dwa najlepsze z każdego województwa. W tym gronie UKS Centrum przy POSiR Pszczyna w kategorii "trójek" dziewcząt, jako Wicemistrz Śląska. Nasz zespół, prowadzony przez trenerkę Agnieszkę Szczypkę, występował w składzie: Nadia Książkiewicz, Anna Mieszczak, Justyna Parko i Martyna Witczak. W zabrzańskim finale zespół mocno dopingowały również koleżanki z drużyny: Marta Staszewska, Martyna Rajca i Emma Kacewicz.

Pszczynianki trzydniową rywalizację rozpoczęły od zmagań pierwszej rundy grupowej. Dwa pierwsze spotkania zakończyły się porażkami 1:2. Najpierw ze zwycięstwa cieszyły się zawodniczki Wieży Radków, a potem UKS-u Śmigiel. W trzecim meczu podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki wygrały 2:0 z Galą Skarżysko-Kamienna. 3. miejsce w grupie sprawiło, że pszczynianki będą grać o miejsca 17-32.

Drugiego dnia rozgrywek nasze dziewczyny czekały dwie fazy grupowe, w sumie sześć spotkań: trzy mecze w części dopołudniowej i trzy w popołudniowej. Mimo że dziewczyny cały dzień spędziły w hali, zadanie wypełniły wzorowo. Wygrały wszystkie sześć spotkań, a bilans setów był imponujący: 12:1. Znakomita sobota dała przepustkę do gry o 17. miejsce, czyli maksymalne o jakie można był rywalizować po piątkowym podziale na dwie grupy. Zanim jednak rozegrano mecz o końcowe miejsce, trzeba było rozegrać "półfinał". W nim pszczynianki wygrały 2:0 z Kurianvolley'em Olsztyn. W ostatnim spotkaniu rywalem naszych dziewczyn był Libero VIP Aleksandrów Łódzki. Po trzysetowej walce rywalki wygrały 2:1.

Mistrzostwa Polski w Minisiatkówce Kinder+Sport - 07.07.2018 · fot. Dariusz Witczak


W sumie w finale pszczynianki rozegrały 11 spotkań. Osiem zakończyły zwycięstwem, trzykrotnie schodziły z parkietu pokonane (w każdym przypadku w tie-break'u).

Komentarz trenerki Agnieszki Szczypki
"Po mistrzostwach pozostaje mały niedosyt, bo na pewno stać nas było na więcej i na osiągnięcie zdecydowanie lepszego wyniku. Niestety piątkowa dyspozycja dnia, przytłoczenie całym tym ogromnym i wspaniałym wydarzeniem, nie pozwoliło powalczyć o bycie w "16" najlepszych drużyn w Polsce. Taki jest sport, a formuła rozgrywania turnieju nie pozwala na słabszy dzień. Pozostało powalczyć o jak najlepszy wynik i to się udało. Nasza "trójeczka" pokazała w kolejnych dniach na co je stać.

Wszyscy jesteśmy dumni z dziewczyn. Fakt, że tam awansowały nie był kwestią przypadku, a efektem ciężkiej pracy i wysokich już umiejętności. Traktujemy więc go w kategoriach dużego sukcesu! Bardzo cieszy, że dziewczyny są jednym teamem, uczą się od siebie, dopingują i wspierają nawzajem. Że każda z nich dołożyła swoją cegiełkę do sukcesu, a z roku na rok cały zespół idzie mocno do przodu w swoim rozwoju. Także nie warto by gorycz po turnieju, która pewnie pozostanie jakiś czas, przysłoniła ogrom sukcesów i pięknych chwil w całym minionym już sezonie! Mistrzostwa Polski na pewno pozostaną na długo w pamięci. Wszystkie trudne i dobre momenty sezonu także, bo to nie tylko fajna przygoda, ale też przede wszystkim znakomity sposób na rozwijanie siebie jako człowieka. Zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje i dziewczyny będą gotowe na nowe wyzwania, nie tylko siatkarskie! WIELKIE BRAWA I GRATULACJE!

Dziękujemy także wszystkim Rodzicom i osobom związanym z drużyną za zaangażowanie, pomoc, obecność i wsparcie, które jest nieocenione!"

Mistrzostwa Polski w Minisiatkówce "Trójek" Kinder+Sport, hala MOSiR Zabrze, 6-8 lipca 2018 roku
I etap
Grupa G

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna - UKS Wieża Radków 1:2 (15:10, 12:15, 11:13), UKS Śmigiel - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 2:1 (15:4, 12:15, 11:3), UKS Centrum przy POSiR Pszczyna - Międzyszkolny Klub Sportowy Gala Skarżysko 2:0 (15:8, 15:13).

II etap
Grupa M

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna - UKS Jagiellończyk Biała Podlaska 2:0 (15:5, 15:4), UKS Centrum przy POSiR Pszczyna - LUKS Sukces Komprachcice 2:0 (15:5, 15:3), MKS Polonia Świdnica - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 1:2 (15:10, 13:15, 4:11).

Grupa W
UKS Centrum przy POSiR Pszczyna - SP 18 Koszalin 2:0 (15:8, 15:9), UKS 15 Przemyśl - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 0:2 (14:16, 7:15), UKS Centrum przy POSiR Pszczyna - Libero VIP Aleksandrów Łódzki 2:0 (15:6, 15:11).

Grupa FK
Kurianvolley Olsztyn - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 0:2 (4:15, 18:20)

Mecz o 17. miejsce
Libero Aleksandrów Łódzki - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 2:1 (15:9, 9:15, 11:7).

new / pless.pl, źródło: POSiR Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj