Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 6 lipca 2018
  • 8 lipca 2018
  • wyświetleń: 4608

[ZDJĘCIA] II Sztafeta Papieska Pawłowice - Pszczyna - Wadowice

Za nami:

W niedzielę, 8 lipca odbyła się Sztafeta Papieska. To kontynuacja zeszłorocznej inicjatywy biegowej grupy Runteam Pawłowice. Bieg, po zeszłorocznym uznaniu biegaczy oraz osób wspierających taką formę aktywności fizycznej, na stałe wpisuje się w kalendarz biegowy grupy.

II Sztafeta Papieska Pawłowice - Wadowice - 08.07.2018 · fot. Grzegorz Englart


Pomysł zorganizowania sztafety zrodził się rok temu w głowie Damiana Foksa. I w tym roku pomysłodawca mógł liczyć na udział biegaczy Runteam, ale także osób spoza grupy. Sztafeta wystartowała 8 lipca o godz. 8.00 spod Gminnego Ośrodka Sportu w Pawłowicach. W Pszczynie trasa biegu wiodła ulicą Wodzisławską, Żorską, Szymanowskiego, Chopina, Katowicką, Dworcową, Męczenników Oświęcimskich i dalej drogą 933 w kierunku Brzeszcz.

W sztafecie pobiegło liczne grono biegaczy Runteam Pawłowice, a także zaprzyjaźnieni sportowcy.
Łącznie uczestnicy sztafety mieli do pokonania 72 km.

Cała trasa biegu została podzielona na 14 etapów, z których każdy będzie liczył ok. 5 km. Każda grupy biegaczy musiał dwukrotnie pokonywać 5 km odcinek, a ostatni etap biegu, czyli 2 km sportowcy przemierzyli wspólnie. Biegaczom towarzyszyły radiowozy policyjne oraz dwóch ratowników medycznych z Medic Dar. Po dotarciu na wadowicki rynek uczestnicy sztafety złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II, by oddać cześć Świętemu.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.