pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 21 czerwca 2018
  • wyświetleń: 2712

Uczennica SP 1 w Goczałkowicach, Marta Predecka mistrzynią Polski!

W finałowym meczu Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich w kategorii U-13 dziewcząt reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej okazała się lepsza od broniących tytułu rówieśniczek z Wielkopolski. Czołową postacią w kadrze Śląska jest Marta Predecka, zawodniczka UMKS Goczałkowice-Zdrój i uczennica Szkoły Podstawowej nr 1.

Uczennica SP 1 w Goczałkowicach, Marta Predecka mistrzynią Polski!


Spotkanie rozegrane w Wiśle, 16 czerwca, w regulaminowym czasie gry zakończyło się bezbramkowym remisem. W rzutach karnych Ślązaczki wygrały 4:3. Skuteczną egzekutorką jedenastki była też Marta Predecka, która w eliminacjach grupowych zdobyła osiem bramek w ośmiu meczach.

Talent Marty Predeckiej został zauważony również na szczeblu centralnym. Goczałkowiczanka otrzymała powołanie na Letnią Akademię Młodych Orlic, najlepszych zawodniczek w kraju z roczników 2005, 2006, 2007. Obóz odbędzie się w terminie 8-15 lipca w Gniewinie.

Beata Hellwig

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.