Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 15 maja 2018
  • 24 maja 2018
  • wyświetleń: 2001

Pawłowice: Międzynarodowe pływanie amatorów i zawodowców

Sukcesem sportowym i organizacyjnym zakończył się w niedzielę IX Międzynarodowy Miting Pływacki w Pawłowicach. Do walki o medale stanęli zawodnicy z 31 klubów pływackich z Polski, Czech i Słowacji. Blisko 400 zawodników rywalizowało o nagrody o łącznej wartości 10.000 zł.

IX Międzynarodowy Miting Pływacki w Pawłowicach - 19-20.05.2018 · fot. Aquatica Pawłowice


Największe emocje wzbudziły finały w 100 metrach stylem zmiennym. Wśród mężczyzn zwyciężył Mateusz Krupa (Unia Oświęcim), a pośród kobiet Zuzanna Famulok (Aquatica Pawłowice), która zdobyła również najwyższy wynik według klasyfikacji punktowej. Gospodarze popisali się wygrywając klasyfikację medalową. Szczególne gratulacje należą się mulitimedalistom: Zuzannie Famulok, Oliwii Biernat, Łukaszowi Gorgosz, Weronice Janeckiej, Bartłomiejowi Dudkowiakowi, Marcinowi Uryga oraz Hannie Krzowskiej.

Słowaccy pływacy wyjechali za to z okolicznościowymi tortami za wygrane sztafety. Gorąca atmosfera na żywo była relacjonowana na stronie www.megatiming.pl, gdzie dostępne są szczegółowe wyniki.

Organizatorem jest od dziewięciu lat klub pływacki UKS Aquatica Pawłowice. Zapraszamy serdecznie na kolejny miting za rok!

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.