pless.pl

Reklama

Sport

  • 6 maja 2018
  • 7 czerwca 2018
  • wyświetleń: 40750

[WIDEO, ZDJĘCIA] Dzień Dziecka na Plaży w Łące i otwarcie kąpieliska

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Sportów Wodnych w Łące" podaj

Po raz pierwszy w Pszczynie zorganizowano w sobotę, 2 czerwca imprezę skierowaną przede wszystkim do wszystkich dzieci, które dzień wcześniej miały swoje święto. Najmłodszych gości wraz z opiekunami zaproszono na teren Ośrodka Sportów Wodnych w Łące. Tego dnia otwarto również kąpielisko.

Dzień Dziecka na Plaży w Łące i otwarcie kąpieliska - 2.06.2018 · fot. BM / pless.pl


Ośrodek Sportów Wodnych zamienił się w ogromną strefę aktywności. Na całym terenie przygotowano bezpłatne animacje dla dzieci. Od godziny 10.00 pierwsi uczestnicy pojawili się na imprezie. Piękna pogoda sprawiła, że w ciągu najbliższych trzech godzin do Łąki przyjechało mnóstwo osób. Chętnych do zabawy nie brakowało. Duża kolejka ustawiła się przy dmuchańcach, gdzie można było m.in. zdobyć najwyższy szczyt okolicy - ściankę wspinaczkową.

Loading...


Wśród uczestników był burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, który wziął udział w otwarciu kąpieliska. - Kilka lat temu podczas przygotowań strategii promocji Pszczyny mieszkańcy wskazali, żeby część działań gminy ukierunkowana została na rozwój infrastruktury rozrywkowej i sportowej. Przygotowaliśmy działania w ramach roboczego projektu "Aktywna Pszczyna". Ścieżki rowerowe, siłownie zewnętrzne, rozbudowa Ośrodka Sportów Wodnych są odpowiedzią na oczekiwania. Dlatego cieszę się, że podczas rodzinnego pikniku mogliśmy otworzyć kąpielisko, wyznaczone przez nowe, wysokoburtowe pomosty. Dzięki nim z jednej strony chcemy zabezpieczyć się przed kwitnącymi sinicami, z drugiej oczywiście poprawić bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą - komentuje burmistrz Skrobol.

Loading...


Pomosty zastąpiły tradycyjne liny, które wyznaczały obręb kąpieliska. Są to pływające, wysokoburtowe pomosty. Dla plażowiczów jest to o tyle atrakcyjne, że można po nich spacerować. Jednak to nie wszystko. Pomosty mają też pomóc w walce z sinicami, które co roku, podczas upałów, pojawiają się na kąpielisku. Przy pomostach zamontowano bowiem specjalne płótno, które w pewnym stopniu powinno zatrzymać sinice.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ośrodek Sportów Wodnych w Łące

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Sportów Wodnych w Łące" podaj