Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 15 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 3971

[ZDJĘCIA] Zmodernizowano i zadaszono boiska w Pawłowicach

10 kwietnia oficjalnie otwarto dwa zmodernizowane boiska wielofunkcyjne przy Gminnym Ośrodku Sportu w Pawłowicach.

Nowoczesne boiska dla mieszkańców w Pawłowicach - 10.04.2018 · fot. UG Pawłowice


Wójt gminy Franciszek Dziendziel wraz z dyrektorką GOS Bożeną Wróbel powitali przybyłych gości m. in. radnych i sołtysów, wykonawców inwestycji. Pierwszego symbolicznego gema na nowo oddanym boisku do gry w tenisa ziemnego rozegrał wójt i przewodniczący Rady Gminy Pawłowice Aleksander Szymura. Uroczystość uatrakcyjniły występy dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach, grające w siatkówkę i piłkę nożną oraz taneczno-akrobatyczny występ KS "Aktive".

Boiska, z których do tej pory korzystali mieszkańcy, zostały zadaszone oraz pokryte nową nawierzchnią. Dodatkowo obiekt został wyposażony w monitoring oraz oświetlenie, które umożliwia użytkowanie go nawet w godzinach wieczornych, a zadaszenie w formie namiotu wspartego na specjalnej konstrukcji pozwoli na uprawianie sportów w przypadku opadów deszczu. Boiska są przeznaczone do gry w siatkówkę, piłkę ręczną oraz piłkę nożną, a jedno z nich -dzięki specjalnej nawierzchni - pełni funkcję kortu tenisowego. Z obiektów będą również korzystać uczniowie pawłowickiej "jedynki" w ramach zajęć z wychowania fizycznego.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł ok. 1,7 mln zł. Nawierzchniowe roboty budowlane, które wykonała firma Hemet Sp. z o. o. z Zielonej Góry, kosztowały ok. 600 tys. zł. Blisko 300 tys. pochodziło z dofinansowania unijnego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, które gmina pozyskała z Lokalnej Grupy Działania Ziemia Pszczyńska. Pozostałe prace, mi. in. zadaszenie i ogrodzenie realizowała firma InterHal Sp. z o. o. z Cieszyna.

Począwszy od 11 kwietnia osoby prywatne mogą korzystać z obiektów w dni powszednie między godziną 15.00 a 22.00, a w soboty i niedziele od godziny 9.00 do 22.00. Wynajęcie boiska kosztuje 15 zł za godzinę, a jeżeli zainteresowani chcą skorzystać z szatni i prysznica opłata wynosi 30 zł za godzinę. Rezerwacji należy dokonywać w kasie GOS lub telefonicznie: 32 472-42-15.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.