Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 7 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 7189

[ZDJĘCIA] Pierwszy raz od 35 lat pszczyńscy harcerze spłynęli Dokawą!

W Poniedziałek Wielkanocny 9-osobowa grupa ochotników z 4 Harcerskiej Drużyny Wodnej oraz UKS PlessWave spłynęła Dokawą.

Pierwszy raz od 35 lat pszczyńscy harcerze spłynęli Dokawą - 2.04.2018 · fot. 4 HDW


- Pomysł narodził się końcem wakacji podczas rozmowy z weteranami pszczyńskiego ZHP. Zainspirowani ponownym odkrywaniem tajemnic naszych potoków oraz chęcią przepłynięcia czegoś trudniejszego niż Pszczynka, 9-osobowa grupa ochotników 2 kwietnia zwodowała się w Piasku - tłumaczą harcerze. - Byliśmy trochę niespokojni zważywszy na pogodę w drugi dzień świąt, mimo to postanowiliśmy płynąć bez względu na wiatr i spore zachmurzenie. Na szczęście stan wody dopisał i generalnie bez przeszkód nasze kanadyjki mieściły się w korycie rzeki.

Harcerze zwrócili jednak uwagę, że Dokawa jest bardzo zanieczyszczona śmieciami oraz odpływami z gospodarstw domowych. Również stan koryta rzecznego pokazał, że dziś nikt nie dba o wzmacnianie brzegów.

- Mimo to nie zniechęcamy się i dalej chcemy realizować plan szeroko rozumianego wychowania wodnego. Zależy nam, aby zachęcać młodych ludzi do bezpiecznego uprawniania turystyki wodnej, aktywnego spędzania czasu nad wodą, przeżywania przygód, a także odkrywania ciekawych miejsc - mówią przedstawiciele 4 HDW. - Mamy plany, aby zacząć cyklicznie spływać Dokawę wraz z Pszczynką (którą rokrocznie płyniemy w ramach Jesiennego Spływu Wiślanego), a w niedalekim czasie ruszamy zdobywać Korzeniec!

BM

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.