pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 21 marca 2018
  • wyświetleń: 1911

[ZDJĘCIA] KS Warszowice: marzec z curlingiem

Za drużyną curlingu z Warszowic kolejnych kilka rozgrywek. Przedstawiciele naszego powiatu wzięli udział w paru turniejach.

KS Warszowice: marzec z curlingiem - 03.2018 · fot. KS Warszowice


Od 4 do 8 marca w Krynicy Zdroju odbyły się Finały Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w curlingu. W turnieju wystąpiły po 4 najlepsze zespoły wyłonione w trakcie eliminacji, które odbyły się końcem stycznia w Pawłowicach. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z KS Warszowice. Drużyna dziewcząt w składzie: Monika Wosińska, Marlena Dziewirz, Klaudia Szmidt i Emilia Brandys zdobyła brązowy, medal zaś chłopcy w składzie: Szymon Gęborys, Dominik Szmidt, Bartosz Porwisz i Robert Kamiński zdobyli srebro.

Po rozgrywkach drużynowych, po raz pierwszy w tym roku zostały zorganizowane rozgrywki par mieszanych. W tej konkurencji z naszych zawodników wypadł Dominik Szmidt, który w parze z Karoliną Skurnicą z POS Łódź zdobył brązowy medal. W klasyfikacji klubowej oraz wojewódzkiej trener Damian Herman miał okazję przyjąć trofeum za drugie miejsce w kraju. W tym roku bezkonkurencyjny okazał się klub z Gdańska - GCC.

Koniec tygodnia obfitował w imprezy curlingowe z naszym gminnym udziałem. W eliminacjach do Mistrzostw Polski Mężczyzn, odbywających się w Warszawie w terminie 9-11 marca wystąpiły 2 nasze drużyny. KS "Curlusy Baniate" w składzie: Marcin Gawlas, Paweł Kuśka, Janusz Tomica i Paweł Klos po wygranych meczach z Sopotem i Łodzią oraz przegranych z curlerami z Gliwic i Warszawy ukończyli zawody na 8 miejscu. Do występów w kwietniowych finałach zabrakło im 2 pozycji. Drużyna KS "juniorzy" w składzie: Krzysztof Świątek, Damian Herman, Jacek Rokita i Konrad Stych po 2 zwycięstwach z drużynami z Warszawy oraz jednej z drużyną z Krakowa weszli do finałów z drugiego miejsca.

Początkiem marca Ewa Nogły zagrała w Mistrzostwach Polski Kobiet, wspomagając drużynę z Gliwic, z którą zdobyła brązowy medal.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice, KS Warszowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.