pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 7 marca 2018
  • wyświetleń: 1713

W gminie Pawłowice przyznano sportowe stypendia

1 marca wójt Pawłowic Franciszek Dziendziel oraz przewodniczący Rady Gminy Aleksander Szymura wręczyli stypendia sportowe oraz nagrodę dla zawodników osiągających wysokie wyniki we współzawodnictwie krajowym lub międzynarodowym, które przyznawane są przez Radę Gminy Pawłowice od 2008 roku. Łącznie z wczorajszymi przyznano już 21 nagród i 118 stypendiów.

Stypendium, Pawłowice, sport
Od lewej: przewodniczący Rady Gminy Pawłowice Aleksander Szymura, Przemysław Hippler zawodnik Stowarzyszenia Sportowego TEAM APOSTROV, wójt gminy Franciszek Dziendziel. · fot. UG Pawłowice


Podstawą otrzymania stypendium oraz nagrody jest: zajęcie od 1 do 5 miejsca w mistrzostwach Polski, Europy, świata lub igrzyskach europejskich organizowanych przez związek danej dyscypliny sportowej, kwalifikacja do udziału w igrzyskach olimpijskich bądź reprezentowanie Polski w turnieju finałowym Mistrzostw Świata, Europy lub igrzyskach europejskich. Zawodnik może otrzymać stypendium, jeżeli w zawodach brało udział co najmniej 8 osób w danej konkurencji, a w konkurencjach zespołowych co najmniej 8 drużyn.

Komisja Stypendialna przyznała stypendia sportowe na okres 10 miesięcy dwóm osobom:
  • Przemysławowi Hiplerowi, zawodnikowi Stowarzyszenia Sportowego TEAM APOSTROV, za zajęcie II miejsca w Deskorolkowych Mistrzostwach Polski 2017.
  • Witoldowi Klepkowi, zawodnikowi Stowarzyszenia Pszczyńskie Szachy, za zajęcie V miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach szybkich.


Oprócz stypendiów komisja przyznała również jedną nagrodę, która trafiła do Kacpra Opolki, za zajęcie IV miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym.

W imieniu Witolda Klepka oraz Kacpra Opolki, stypendium i nagrodę odebrali rodzice.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.