pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 7 marca 2018
  • 29 maja 2018
  • wyświetleń: 3177

Sześćdziesięciu biegaczy wyruszyło szlakiem sołectw gminy Pawłowice

W niedzielę, 27 maja o godzinie 13.00 z parkingu przy Gminny Ośrodku Sportu w Pawłowicach sześćdziesięciu biegaczy wyruszyło szlakami sołectw gminy.

Sztafeta szlakiem sołectw gminy Pawłowice - 27.05.2018 · fot. RunTeam Pawłowice


Najmłodszy z uczestników miał 9 lat, a najstarszy 73, co obrazuje jak popularnym i dostępnym sportem dla każdego jest bieganie. Wśród ambasadorów sportów biegowych byli członkowie grupy RUNTEAM oraz zaprzyjaźnionych grup, mieszkańcy gminy i miejscowości ościennych, pracownicy urzędu gminy oraz uczniowie szkół gminnych.

Każdy z 7 zespołów sztafety miał do pokonania odcinek ok. 6 km. Biegacze w doskonałym humorze pokonali łącznie 43 km przekazując z parku pałeczkę młodszym kolegom. Młodzież wykazała się dużym zaangażowaniem pokonując 350-metrowy odcinek alejkami parku. Zwieńczeniem lekkoatletycznych dokonań było wspólne przejście uczestników sztafety na rynek, gdzie każdy otrzymał pamiątkowy medal i brawa mieszkańców gminy w dowód uznania.

Sztafeta szlakiem sołectw gminy Pawłowice - 27.05.2018
Sztafeta szlakiem sołectw gminy Pawłowice - 27.05.2018 · fot. RunTeam Pawłowice


- I tym razem RUNTEAM Pawłowice mógł liczyć na pomoc ze strony jednostek gminnych, wsparcie sponsorów oraz gorący doping na trasie biegu. Inicjatywa miała na celu promocję biegania jako sportu dostępnego dla każdego oraz promocję gminy i integrację jej mieszkańców. To nie ostatnia inicjatywa biegowa w tym roku. RUNTEAM Pawłowice już planuje i przygotowuje się do kolejnych wyzwań biegowych - informują organizatorzy.

Sztafeta Szlakami Sołectw gminy Pawłowice to kolejna sportowa inicjatywa RUNTEAM Pawłowice- amatorskiej grupy biegowej. Organizatorzy: Maria Lerch i Damian Foks zadbali o organizację biegowej imprezy oraz bezpieczeństwo uczestników.

new, BM, RunTeam Pawłowice / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.