Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 7 lutego 2018
  • wyświetleń: 7666

Łukasz Piszczek w drużynie wszech czasów Borussii Dortmund!

Łukasz Piszczek wielokrotnie na boisku udowadniał, że należy do najlepszych prawych obrońców na świecie. Jak ważną jest postacią niech świadczy, że właśnie został wybrany do jedenastki wszech czasów Borussii Dortmund. Co ciekawe, jest jedynym występującym regularnie po dziś dzień piłkarzem w barwach BVB z tego grona.

Łukasz Piszczek
Łukasz Piszczek w barwach Borussii Dortmund · fot. facebook.com/OfficialLukaszPiszczek/


Tworząca zestawienie "jedenastki" Bundesliga w Łukaszu Piszczku dostrzega jeden z najlepszych transferów. Goczałkowiczanina wręcz nazywa instytucją na prawej stronie od niemalże dekady, odkąd dołączył do ekipy z Westfalenstadion (do BVB przyszedł z Herthy Berlin). Autorzy rankingu nie mają złudzeń, że Piszczek miał duży wkład w dwa tytuły mistrzowskie oraz sukcesy Borussii w rozgrywkach Pucharu Niemiec.

Łukasz Piszczek, BVB, Borussia Dortmund
Zespół wszech czasów Borussii Dortmund. Na prawej obronie Łukasz Piszczek. · fot. Bundesliga


Na liście piłkarzy wyróżnionych w zespole wszech czasów znaleźli się jeszcze: bramkarz Roman Weidenfeller (obecnie rezerwowy bramkarz Borussii), środkowi obrońcy Jürgen Kohler (zakończył karierę w 2002 roku) i Mats Hummels (obecnie Bayern Monachium), lewy obrońca Dede (zakończył karierę w 2014 roku), w linii pomocy: Andreas Möller (zakończył karierę w 2004 roku), Matthias Sammer (zakończył karierę w 1998 roku), Michael Zorc (zakończył karierę w 1998 roku), Manfred Burgsmüller (zakończył karierę w 1990 roku), a także w ataku Stephane Chapuisat (zakończył karierę w 2006 roku)oraz Robert Lewandowski (obecnie Bayern Monachium). Na trenera tego zespołu wybrano Jürgena Kloppa (obecnie Liverpool).

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.