Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 21 stycznia 2018
  • wyświetleń: 6487

Łukasz Piszczek wśród najbardziej wpływowych osób świata sportu

Magazyn "Forbes" przygotował ranking najbardziej wpływowych osób w polskim sporcie w 2017 roku. Na liście uwzględniony został pochodzący z Goczałkowic-Zdroju Łukasz Piszczek. Znalazł się na 33. miejscu.

Łukasz Piszczek
Łukasz Piszczek w barwach Borussii Dortmund · fot. facebook.com/OfficialLukaszPiszczek/


Lista 50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie powstała w oparciu o: analizę oddźwięku społecznego, czyli rozpoznawalności, wizerunku i medialności ludzi polskiego sportu, oraz ocenę 16 ekspertów z rynku sportowego. Czołowa "pięćdziesiątka: została wybrana spośród ponad 200 kandydatów.

W 2017 roku na pierwszym miejscu znalazł się prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. Tuż za nim ulokował się Adam Małysz (obecnie dyrektor-koordynator w Polskim Związku Narciarskim), a na najniższym stopniu podium stanął Robert Lewandowski. Pierwszą piątkę zamykają Marcin Gortat oraz Adam Nawałka.

Co jednak dla nas najistotniejsze, to 33. pozycja Łukasza Piszczka. Goczałkowiczanin znalazł się za Mateuszem Borkiem, ale przed Grzegorzem Krychowiakiem. Z piłkarzy wyżej ocenieni zostali tylko wspomniany Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski (miejsce 16.), Arkadiusz Milik (26.) i Wojciech Szczęsny (27.).

Pełna lista dostępna jest na stronie Forbes.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.