pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 27 listopada 2017
  • wyświetleń: 3025

Trenerzy z gminy Pawłowice zostali nagrodzeni przez ministra

Damian Herman, Leszek Kremiec, Henryk Opacki i Adam Sztychny - trenerzy z gminy Pawłowice, w środę, 22 listopada, zostali odznaczeni brązowymi odznakami "Za zasługi dla Sportu" przyznawanymi przez Ministra Sportu i Turystyki.

Trenerzy z gminy Pawłowice nagrodzeni przez ministra - 11.2017 · fot. UG Pawłowice


Uroczystość odbyła się w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, a trenerzy otrzymali odznaki z rąk wojewody Jarosława Wieczorka. Tego dnia w urzędzie wojewódzkim pojawiło się kilkadziesiąt osób z województwa śląskiego, którzy zasłużyli się dla kraju w różnych dziedzinach: życia społecznego, kulturalnego, zawodowego. W imieniu Prezydenta RP, wojewoda śląski wręczył m. in. Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę, Medale "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis" i odznaki "Za zasługi dla Sportu", które trafiły do działaczy sportowych z gminy Pawłowice. Trenerom, podczas uroczystości, na której wystąpiła Orkiestea Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, towarzyszył wójt Franciszek Dziendziel oraz dyrektorka Gminnego Ośrodka Sportu Bożena Wróbel.

Damian Herman jest trenerem curlingu i wiceprezesem Klubu Sportowego Warszowice, Leszek Kremiec jest trenerem sztuk walki i prezesem Uczniowskiego Klubu Sportowego "Budo", Henryk Opacki jest trenerem piłki nożnej i wiceprezesem LKS "Strażak" Pielgrzymowice, a Adam Sztychny jest trenerem koszykówki i prezesem klubu GUKS "Gwarek" Pawłowice.

Odznaka "Za zasługi dla Sportu" może zostać przyznana trenerom oraz innym osobom wyróżniającym się szczególną aktywnością i uzyskującym wybitne osiągnięcia w działalności w zakresie sportu, w tym za:
  • wysokie wyniki sportowe wychowanków osoby proponowanej do odznaczenia, osiągnięte we współzawodnictwie spor­towym w sporcie szkolnym, akademickim, wojskowym oraz we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym,
  • publikacje z zakresu teorii i praktyki sportu,
  • prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych na rzecz sportu,
  • wspieranie sportu.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.