pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 5 października 2017
  • 7 listopada 2017
  • wyświetleń: 3811

[ZDJĘCIA] XVIII Nocny Maraton Szachowy w Pawłowicach

W miniony weekend, 4 - 5 listopada, na hali w Gminnym Ośrodku Sportu w Pawłowicach rozegrano XVIII Nocny Międzynarodowy Maraton Szachowy o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Pawłowice.

XVIII Nocny Maraton Szachowy w Pawłowicach - 4-5.11.2017 · fot. Sabina Bartecka / UG Pawłowice


W maratonie udział wzięło 114 uczestników, w tym czterech zawodników z Ukrainy, jeden z Finlandii i Czech oraz 108 z Polski. Wszyscy uczestnicy w przeciągu 12 godzin rozegrali 40 partii każdy.

Maraton wygrał międzynarodowy mistrz Maciej Klekowski z Krakowa zdobywając 35 punktów. Drugie miejsce zdobył Petr Golubka z Ukrainy, a trzecie miejsce Emil Morozev również z Ukrainy. Wśród kobiet najlepszą zawodniczką była Anna Kubicka z Katowic zajmując 31 miejsce. Najlepszym szachistą gminy Pawłowice został Robert Sapieta, drugie miejsce zajął Witold Klepek, trzecie Jan Milanowski, czwarte Czesław Filip, piąte Wojciech Szmidt, szóste Krzysztof Trzaskalik, a siódme Dominik Szmidt.

Najstarszym zawodnikiem maratonu był 82 letni Waldemar Bąbel z Częstochowy, a najmłodszym 10 letni Dominik Bizoń z Rydułtów, który wytrzymał trudy rozegrania 40 partii nie opuszczając żadnej. Najstarszy i najmłodszy zawodnik otrzymali specjalne nagrody przygotowane przez organizatora.

Wszyscy uczestnicy XVIII Nocnego Międzynarodowego Maratonu Szachowego o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Pawłowice otrzymali nagrody, upominki oraz gadżety ufundowane przez Urząd Gminy Pawłowice, Stowarzyszenie Szachowe Gminy Pawłowice, Gminny Ośrodek Sportu w Pawłowicach, firmę MOKATE, AUTOLAND oraz sklep i piekarnię Jo-Mar z Pawłowic.

XVIII Nocny Międzynarodowy Maraton Szachowy o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Pawłowice zorganizowało Stowarzyszenie Szachowe Gminy Pawłowice przy współudziale z Gminnym Ośrodkiem Sportu w Pawłowicach oraz Urzędem Gminy Pawłowice.

new / pless.pl, źródło: Stowarzyszenie Szachowe Gminy Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.