Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 25 września 2017
  • wyświetleń: 1985

[ZDJĘCIA] Znakomity weekend dla pszczyńskich badmintonistów

W dniach 21-24 września odbył się Victor Polish International 2017. Swój pierwszy medal w kategorii Elity na arenie międzynarodowej wywalczyła Kornelia Marczak. W parze z Magdaleną Witek dotarła do półfinału debla kobiet. Cenne zwycięstwo odniosły pokonując turniejową "dwójkę" z Czech Svabikova/ Tomalova, cenne doświadczenie zostanie po meczu przeciwko silne parze z Indii. Swój udział zaznaczyli także Dagmara Pękała i Tomasz Klepek.

Victor Polish International 2017 - 21-24.09.2017 · fot. UKS Plesbad Pszczyna


Rok temu do finału miksta doszedł duet Paweł Pietryja/ Aneta Wojtkowska. Niestety w tym roku, ze względów zdrowotnych, Paweł tylko kibicował swoim koleżankom i kolegom.

Równolegle do turnieju dorosłych rozgrywano zawody dla dzieci. W Victor Polish Youth International 2017 wystartowało 189 uczestników z całej Polski oraz Czech, Ukrainy i Słowacji. Najmłodsi mieli za zadanie oglądać "zawodowców" i się od nich uczyć. Wyszło jeszcze więcej - większość przywiozła medale.

Złoty w deblu do lat 15 wywalczyła Daria Zimnol (w parze z Julią Prokopcuk). Srebrne: Ola Wrońska (u15), Kinga Prządka (u9), Olga Więcek/ Kinga Prządka (u9), Jan Kapera/ Jacob Toczek (u13). Brązowe: Olga Więcek (u9), Hanna Stachera/ Olga Szwarnowiecka (u11), Daria Zimnol, Antonina Marszałek (obie u15), Aleksandra Wrońska/ Justyna Biernot (u15).

Zawody odbyły się w Bieruniu (Elita) i Imielinie (dzieci).

UKS Plesbad

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.