• 14 lipca 2005
  • wyświetleń: 3007

Kolejne zwycięstwa Patryka Ratajczyka

25 czerwca w Niemodlinie rozegrany został kolejny Wyścig kolarski im. Mariana Żużałka. Dobrze pojechali juniorzy młodsi z LK UKS Pszczyna. Wyścig na dystansie 60 km wygrał Patryk Ratajczyk, dwunasty był Łukasz Muras, a piętnaste miejsce zdobył Kamil Migdoł. W kategorii młodzik wystartował tylko Paweł Zok, który przyjechał 11. Równie dobrze spisali się nasi najmłodsi zawodnicy: w kategorii do lat dwunastu (żak) Rafał Król zajął drugie miejsce, a Leszek Magiera trzecie miejsce.

26 czerwca w Rydułtowach Kolarskie Kryterium Uliczne w kategorii junior młodszy znowu wygrał Patryk Ratajczyk, a trzecie i czwarte miejsce zdobyli również zawodnicy naszego klubu: Kamil Migdoł i Łukasz Muras. W kategori młodzik wystartował tylko Paweł Zok, który przyjechał szósty. W kategorii najmłodszej na czwartym miejscu uplasował się Leszek Magiera, a na piątym Rafał Król.

W dniach 2-3 lipca w Mstowie odbyła się IV seria Pucharu Polski juniorów młodszych, będąca ostatnią eliminacją do Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży, która odbędzie się w lipcu w Siedlcach. W pierwszym dniu odbyła się jazda indywidualna na czas na dystansie 12,6 km. Wygrał Rżany Michał z CWKS Resovia Rzeszów, drugi był Mariusz Grabas z MLKS Wieluń, trzeci Kasperkiewicz Piotr z Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego, a czwarte miejsce zdobył nasz Patryk Ratajczyk, który stracił tylko niecałe 5 sekund do zwycięzcy. Kamil Migdoł był 21 a Łukasz Muras 25.

Drugi dzień zawodów to wyścig ze startu wspólnego na dystansie 88 km, do którego wystartowało ponad 100 zawodników. Wygrał Chrzanowski Jakub z klubu Ogniwo Dzierżoniów, a nasi zawodnicy przyjechali w zasadniczej grupie, która straciła 4 sekundy do zwycięzcy. Łukasz Muras był 20, Kamil Migdoł 53, Patryk Ratajczyk 54. Wszyscy trzej nasi juniorzy młodsi zakwalifikowali się do Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży.

7 lipca nasi kolarze wystartowali w kolarskim Kryterium o Puchar Gminy Poczesna. Wyścig odbył się na trudnej technicznie trasie przy padającym deszczu. Wygrał Grzegorz Pawlak z Rudy Śląskiej, drugi był Mariusz Grabas z Wielunia a Trzecie miejsce zdobył Patryk Ratajczyk z LK UKS Pszczyna. Nasz młodzik Paweł Zok dojechał na metę w grupie.