Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 31 maja 2017
  • wyświetleń: 3456

Najmłodsze siatkarki z Pszczyny zagrają o Mistrzostwo Śląska

Dwa składy UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zagrają w turnieju finałowym rozgrywek minisiatkówki dwójek "Kinder+Sport". Podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki powalczą więc o Mistrzostwo Śląska!

UKS Centrum dwójki 2017
Siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna: Anna Mieszczak, Martyna Witczak, Justyna Parko i Nadia Książkiewicz w towarzystwie trenerki Agnieszki Szczypki · fot. POSiR Pszczyna


Rozgrywki minisiatkówki Kinder+Sport do od lat najważniejsza impreza dla rozpoczynających swoją przygodę z siatkówką chłopców i dziewcząt ze szkół podstawowych. Rozgrywki toczone są w trzech kategoriach wiekowych: klasa IV, V, VI. Rywalizacja odbywa się w etapach, a każdy składa się z dwóch turniejów. UKS Centrum przy POSiR Pszczyna od początku prowadzenia Szkółki Siatkówki Dziewcząt zgłasza się do każdej z kategorii. W tym roku doczekaliśmy się po raz pierwszy awansu siatkarek z Pszczyny do finału. I to od razu dwóch składów w kategorii "dwójek" (rocznik 2006 i młodsze).

Najmłodsze siatkarki zagrają o Mistrzostwo Śląska · fot. UKS Centrum


Skład pierwszy: Martyna Witczak z Anną Mieszczak przeszedł pięć etapów jak burza. Wygrał wszystkie spotkania w każdym z 10 turniejów. Bardzo duży postęp zrobił drugi skład, który awansował do finału: Nadia Książkiewicz i Justyna Parko. Finał Mistrzostw Śląska z udziałem dwóch naszych "dwójek" odbędzie się 4 czerwca w Mikołowie. W każdym finale wystąpi osiem najlepszych składów. Tak się złożyło, że obie nasze ekipy zagrają w grupie A razem z dwoma zespołami Dwójki Zawiercie.

Najmłodsze siatkarki zagrają o Mistrzostwo Śląska
Najmłodsze siatkarki zagrają o Mistrzostwo Śląska · fot. UKS Centrum


Należy podkreślić, że w tej kategorii UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zgłosił w sumie pięć składów. Do ćwierćfinału dotarł zespół w składzie: Marta Staszewska, Martyna Rajca, Emma Kacewicz. Awans do drugiego etapu wywalczyły również podopieczne Anny Mrzyczek, czyli zawodniczki "Siatkarskiego Przedszkola", które jako młodsze o dwa lata miały zdobywać cenne doświadczenie. W kategorii "dwójek" zgłasza się bardzo dużo zespołów. W tym sezonie liczba ta przekroczyła 100 składów! Gospodarzem dwóch turniejów "dwójek" był również Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

BM, źródło: POSiR Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.