pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 13 lipca 2005
  • wyświetleń: 3587

III Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Podsta

III Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Podsta
fot. Radosław Jeleń


Tradycją zawodników amatorskiej drużyny Podstarzyniec jest to, że co roku w wakacje organizują turniej piłki nożnej (we współpracy z MORiS Pszczyna i LKS ZNICZ Jankowice). Tradycją tego turnieju staje się też to, że zwyciężają w nim piłkarze Rozwoju Jankowice. Podobnie jak w zeszłym roku, także i w tym nie było mocnych na rozwojowców. Do tradycji (ale wszystkich pszczyńskich turniejów) należy dodać, że nagroda króla strzelców przypada Tomaszowi Wali z Instalbudu.

W pierwszą sobotę lipca, na boisku Znicza w Jankowicach już po raz trzeci rywalizowali o Puchar Podstarzyńca. W tym roku w zawodach udział wzięło 9 drużyn z okolic Pszczyny oraz Zorza Tychy. Niektóre drużyny bardzo prestiżowo traktują udział w turnieju. Debiutanci, zawodnicy KS Wisła (najmłodsza drużyna turnieju) nie patrząc na odległość dzielącą Wisłę Wielką od Jankowic, postanowili pokonać ją...rowerami. Widać chłopaki z Wisły pokazali co to jest zdrowy tryb życia (a przy okazji rozgrzewkę mieli już za sobą). Na nic zdał się jednak ten przedmeczowy rozruch, ponieważ wiślanie znaleźli się na 10 pozycji w turnieju.

Jak wspomniano na wstępie turniej wygrali piłkarze Rozwoju Jankowice, którzy w składzie posiadali zawodnika...Rozwoju Katowice, Marcina Chylę. W finale Marcin z pozostałymi kolegami pokonał drużynę Mieszko 5:0, natomiast w półfinale za plecami zostawili mistrzów PALP-u i zdobywców Pucharu Ligi, czyli Instalbud (wygrana Rozwoju 4:1). Nie była to ostatnia porażka instalbudowćow w tym turnieju. W meczu o ostatnie miejsce na pudle przegrali oni ze Zniczem 0:2, którzy w takim samym wymiarze przegrali pojedynek o finał z Mieszkiem. Czwarta lokata Instlabudu to swego rodzaju niespodzianka in minus. Na pocieszenie pozostaje im tylko Tomasz Wala, który-jak już wcześniej wspomniano-został najlepszym strzelcem. Miano te wywalczył jednak w „dogrywce”. Tyle samo bramek (5) zdobył Jarosław Ziemba (Zorza Tychy) i w celu wyłonienia króla Organizatorzy zarządzili serię rzutów karnych najlepszemu bramkarzowi imprezy Michałowi Pieczce (Rozwój Jankowice).
Mimo, iż zawodnicy rywalizowali w ubraniach cywilnych już po pierwszej rundzie było wiadomo komu przypadnie tytuł. Strzał Ziemby obronił Pieczka, natomiast przy karnym Wali był bez szans. W ten sposób ten drugi wywalczył swój 13 tytuł króla strzelców. Tyszanin wzbudził wśród obserwatorów zainteresowanie, przez co zdobył miano najlepszego zawodnika turnieju.

Swego rodzaju wyczynem popisał się natomiast Michał Grygier, zawodnik Podstarzyńca. Umieścił on futbolówkę dosłownie w okienku...sąsiedzkiego budynku. Wszyscy z wypiekami na twarzy mówili o wielkim szczęściu (oczywiście sąsiada), jakim było otwarte okno domu. Grono piłkarskich fachowców uznało uderzenie popularnego Buzola za najbardziej efektowny strzał turnieju. Do takich należy także zaliczyć uderzenie Marcina Chrobaszczyka, który w konkurencji przygotowanej specjalnie dla kibiców zdobył bramkę z połowy boiska. Za tego gola otrzymał piłkę.

Organizatorzy dziękują sponosorom za pomoc w zorganizowaniu imprezy: LKS „ZNICZ” Jankowice, MORiS Pszczyna, „Dobromięs” Czesław Dudziak, Piekarnia-Ciastkarnia „Jasiek” S.C., Kawiarnia „U Maji”. Ostateczna kolejność: 1.Rozwój Jankowice, 2.Mieszko, 3.Znicz Jankowice, 4.Instalbud, 5.Zorza Tychy, 6.Stara Wieś, 7.Hotel Imperium, 8.Grobla Jankowice, 9.Podstarzyniec, 10.KS Wisła.

III Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Podsta · fot. Radosław Jeleń


Radosław Jeleń

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.