pless.pl

Reklama

Sport

 • 8 maja 2017
 • wyświetleń: 9471

Podczas majówki rowery były wypożyczane ponad 300 razy!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Sportów Wodnych w Łące" podaj

Ponad 300 wypożyczeń rowerów zostało odnotowanych w ostatnich dniach, od 28 kwietnia do 7 maja. Rekordzista korzystał z jednośladu przeszło pięć godzin!

rower, Pszczyński Rower Miejski, rynek
Pszczyński Rower Miejski · fot. UM Pszczyna


- Pszczyński Rower Miejski funkcjonuje od 28 kwietnia. Od tego czasu odnotowano 320 wypożyczeń - poinformował w poniedziałek, 8 maja rano na facebooku Dariusz Skrobol.

Pomimo nie najlepszej pogody, rowery cieszą się popularnością. Jak podał Urząd Miejski w Pszczynie, rekordowy czas wypożyczenia wyniósł 313 minut.

rower, Pszczyński Rower Miejski, park
Pszczyński Rower Miejski · fot. UM Pszczyna


Przypominamy, że 28 kwietnia do dyspozycji użytkowników oddano 40 rowerów na 4 stacjach. Zostały one rozmieszczone: na pszczyńskim rynku, przy dworcu kolejowym, na osiedlu Piastów oraz przy Ośrodku Sportów Wodnych w Łące.

Lokalizacja stacji rowerowychKażda stacja wyposażona jest w dziesięć rowerów i dwanaście miejsc postojowych. Umożliwia to pozostawienie roweru nawet w przypadku, gdyby wszystkie stały w danym punkcie. W sytuacji, kiedy wszystkie miejsca będą zajęte, użytkownik korzystając z dodatkowego zabezpieczenia może przypiąć rower do trwałych elementów stacji.

Aby korzystać z Pszczyńskiego Roweru Miejskiego w pierwszej kolejności wymagana będzie rejestracja na stronie internetowej pszczynskirower.pl oraz dokonanie opłaty inicjalnej w wysokości minimum 10 zł. Po jej zaksięgowaniu będzie można już wypożyczać rowery. Konto użytkownika umożliwia wypożyczanie rowerów tylko wtedy, gdy znajduje się na nim co najmniej 10 zł. W przypadku ewentualnego zamknięcia konta, opłata inicjalna podlega zwrotowi, jeśli wcześniej nie została wykorzystana na przejazdy.

Nextbike Polska przygotował specjalną aplikację na urządzenia mobilne, która umożliwia wypożyczenie m.in. poprzez skanowanie kodu QR. Użytkownicy nieposiadający smartfonów mogą skorzystać z dotykowych terminali znajdujących się na każdej stacji. Wystarczy wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer wybranego roweru. System Pszczyńskiego Roweru Miejskiego będzie działał codziennie przez całą dobę aż do 28 września.

Opłata za wypożyczenie roweru:
 • od 1 do 30 minuty - 0 zł
 • od 31 do 60 minuty - 1 zł
 • druga godzina - 2zł
 • trzecia godzina - 3zł
 • czwarta i każda następna godzina - 4 zł


Dodatkowe opłaty i kary:
 • powiadomienie listowne odnośnie naruszenia regulaminu - 10 zł
 • opłata za przekroczenie 12 godzin wypożyczenia - 200 zł
 • zwrot roweru w innym miejscu niż stacja - 50 zł + 5 zł*km
 • kradzież, utrata lub całkowite zniszczenie roweru - 2000 zł

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ośrodek Sportów Wodnych w Łące

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Sportów Wodnych w Łące" podaj