pless.pl

Reklama

Sport

  • 24 marca 2017
  • 26 marca 2017
  • wyświetleń: 18500

4 stacje i 40 rowerów - startuje miejska wypożyczalnia rowerów!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Sportów Wodnych w Łące" podaj

Przed długim majowym weekendem w Pszczynie zostanie uruchomiona wypożyczalnia rowerów miejskich. Na czterech stacjach znajdzie się w sumie 40 rowerów.

wypożyczalnia rowerów, rower
Podobny system wypożyczalni działa od kilku sezonów w Bielsku-Białej · fot. pless.pl


Pilotażowy program uruchomiony zostanie na pięć miesięcy. Miejski rower będzie można wypożyczać do końca września. Stacje rozlokowane zostaną: przy dworcu PKP, na pszczyńskim rynku, osiedlu Piastów oraz przy Ośrodku Sportów Wodnych w Łące. W przypadku, gdyby na którejś ze stacji nie było zainteresowania wypożyczaniem sprzętu, wówczas zostanie ona przeniesiona do innej lokalizacji.

Każda stacja wyposażona zostanie w dziesięć rowerów i dwanaście miejsc postojowych. Umożliwi to pozostawienie roweru nawet w przypadku, gdyby wszystkie stały w danym punkcie. W sytuacji, kiedy wszystkie miejsca będą zajęte, użytkownik korzystając z dodatkowego zabezpieczenia przypnie rower do trwałych elementów stacji.

- W okolicy mamy mnóstwo ciekawych miejsc, które można odwiedzić organizując wycieczki rowerowe. Wypożyczalnia ułatwi również przemieszczanie się po samym mieście. Na bieżąco będziemy monitorowali, jakie jest zainteresowanie i ruch rowerów między stacjami. Dzięki temu, że pierwsze pół godziny będzie darmowe, przewidujemy większy ruch na krótkich odcinkach. Jeżeli system się sprawdzi to będzie funkcjonował w kolejnych latach - powiedział burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Operator na bieżąco będzie serwisował sprzęt. W momencie, kiedy przez dłuższy czas na danej stacji nie będzie rowerów, obsługa systemu zadba o to, aby dowieźć je z innych stacji.

Ważną kwestią jest również system wypożyczania. Użytkownik, który zarejestruje swoje konto i dokona odpowiedniej przedpłaty, będzie mógł wypożyczyć rower korzystając jedynie z telefonu komórkowego. W pierwszych dniach po uruchomieniu wypożyczalni planowana jest akcja informacyjna. Przy każdym punkcie stać będą wyszkolone osoby, które zainteresowanym osobom opowiedzą o tym, jak działa pszczyński system.

Obecnie Urząd Miejski szuka zainteresowanego operatora. Ogłoszono przetarg na wykonanie usługi.

new / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ośrodek Sportów Wodnych w Łące

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Sportów Wodnych w Łące" podaj