Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 22 marca 2017
  • wyświetleń: 1699

Mogło płynąć nawet pół tysiąca osób!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Ponad 450 zawodników i zawodniczek zostało zgłoszonych do IV Mistrzostw Śląska Amatorów w Pływaniu. Zmagania odbyły się w ubiegłą sobotę na pływalni "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju.

W zawodach biorą udział młodzi pływacy nie posiadający licencji Polskiego Związku Pływackiego oraz nie będący zawodnikami klubów pływackich także na tej licencji. Uczestnikami mistrzostw są więc przede wszystkim dzieci i młodzież, która chodzi na zajęcia szkółek pływackich działających na terenie województwa śląskiego. W tym roku do Goczałkowic zjechali zawodnicy trenujący pływanie w Czechowicach-Dziedzicach, Szczyrku, Skoczowie, Żywcu, Mikołowie, Mszanie, Katowicach, Dąbrowie Górniczej, zaś powiat pszczyński był reprezentowany przez zawodników: Yoursport Group, Pszczyńskiego Centrum Rekreacji, Sport Classic, Butterfly i Prywatną Akademię Sportu. - Cały czas zawody się rozwijają. W pierwszych zawodach wzięło udział około 200 zawodników, a co roku przybywa 50-100 uczestników. Teraz pewnie mielibyśmy nawet 500 pływaków, bo już po zamknięciu zapisów otrzymywałem zapytania czy można jeszcze wysłać zgłoszenie. Wielu trenerów ze szkółek pływackich traktują udział w tych zawodach priorytetowo. Dzwonią już kilka miesięcy wcześniej i pytają o termin, żeby móc go dopasować do kalendarza swoich pozostałych startów - opowiada Marek Kloc ze Szkółki Pływackiej Yoursport Group, który jest pomysłodawcą imprezy.

Podczas mistrzostw każdy zawodnik ma prawo wzięcia udziału w dwóch z czterech konkurencji indywidualnych na dystansie 50 metrów (styl dowolny, klasyczny, grzbietowy, motylkowy), drużynowo ścigać się można również w czteroosobowych sztafetach mieszanych (dwie dziewczyny i dwóch chłopców). Podwójnymi Mistrzami Śląska Amatorów w Pływaniu zostali więc: Łukasz Gorgosz (Mac-Sport & RJ Sport), Patryk Jurczyk (MKS-SP 1 Czechowice-Dziedzice), Eliza Mirowska (Szkoła Pływania Neptun Dąbrowa Górnicza), Wiktor Olejak (Szkoła Pływania SwimSport Skoczów), a także: Adrian Ryguła, Klaudia Surowiecka i Tomasz Wiera (wszyscy Yoursport Group). Patryk Jurczyk oraz Tomasz Wiera dorzucili jeszcze do swojego dorobku po jednym złotym medalu - tym razem w sztafecie, odpowiednio: MKS-SP1 Czechowice-Dziedzice i Yoursport Group. Zawodnik tej drugiej szkółki okazał się również najszybszym pływakiem mistrzostw. 50 metrów kraulem przepłynął w czasie 27,79 s. - Jak na pływaka, który pływa dwa razy w tygodniu to bardzo dobry rezultat. Tomek bardzo dobry czas osiągnął również w stylu klasycznym (35,74 s indywidualnie, a w sztafecie było jeszcze szybciej 34,47 s) - komplementuje podopiecznego Marek Kloc. - Bardzo dobrze zaprezentowała się również Kinga Prządka, która startując w roczniku 2008 w stylu grzbietowym wygrała z przewagą blisko 6 sekund nad drugą zawodniczką, a trzeba dodać, że Kinga jest rok młodsza - dodaje. Klasyfikację drużynową wygrali pływacy Yoursport Group, a na podium uplasowali się również: Szkoła Pływania Plusk Katowice i Szkoła Pływania SwimSport Skoczów.

Organizatorzy: Szkoła Pływania Yoursport Group oraz Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie we współpracy z głównym partnerem Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju oraz licznymi partnerami i sponsorami dokładają wszelkich starań, aby poziom organizacyjny stał na wysokim poziomie. Uczestnicy biorą udział więc w zawodach, podczas których pomiar prowadzony jest elektronicznie dzięki zastosowaniu specjalnych mat pomiarowych, a nad sprawnych przebiegiem zawodów czuwa komisja sędziowska Polskiego Związku Pływackiego. Najlepsi zawodnicy otrzymują specjalnie odlewane na tę imprezę medale, zaś każdy uczestnik otrzymuje pamiątkową koszulkę. Każda drużyna otrzymuje pamiątkowe zdjęcie z zawodów dzięki pomocy zakładu fotograficznego MG Foto.

IV Mistrzostwa Śląska Amatorów w Pływaniu · fot. GOSiR Goczałkowice-Zdrój
4.MŚAwP
fot. POSiR

źródło: POSiR Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.