pless.pl

Reklama

Sport

  • 26 lutego 2017
  • 27 lutego 2017
  • wyświetleń: 12722

Nowa atrakcja na łąckim akwenie - pomosty wokół kąpieliska

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Sportów Wodnych w Łące" podaj

W tym sezonie na łąckim akwenie szykuje się nowa atrakcja. Wokół kąpieliska przy Ośrodku Sportów Wodnych mają zostać rozłożone pomosty, po których będzie można spacerować!

Łąka, Ośrodek Sportów Wodnych, akwen, plaża
Ośrodek Sportów Wodnych w Łące z lotu ptaka. Do dwóch klasycznych pomostów dojdzie jeden, duży, wokół wyznaczonego kąpieliska · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Pomosty mają zastąpić tradycyjne liny, które wyznaczają obręb kąpieliska. Będą to pływające, wysokoburtowe pomosty. Niewątpliwą atrakcją będzie możliwość spacerowania po nich. Ale to nie wszystko. Pomosty mają też pomóc w walce z sinicami, które co roku, podczas upałów, pojawiają się na kąpielisku. Przy pomostach ma być bowiem zamontowane specjalne płótno, które w jakiś stopniu powinno zatrzymać sinice.

sinice, osw, plaża, łąka, zakaz kąpieli
Zakaz kąpieli na terenie kąpieliska w Łące spowodowany jest zazwyczaj sinicami. Nowe pomosty mają pomóc w walce z nimi · fot. pless.pl


Koszt inwestycji szacuje się na 280 tys. zł. Taka też kwota znalazła się w budżecie gminy na ten rok. Jak poinformował nas Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zarządza Ośrodkiem Sportów Wodnych w Łące, obecnie projekt jest w fazie uzyskiwania niezbędnych pozwoleń. MORiS robi wszystko, żeby pomosty pojawiły się na kąpielisku jeszcze przed otwarciem sezonu wakacyjnego.

plaża, łódki, pomost, keja
Do tej na terenie OSW w Łące są dwa pomosty do cumowania łódek, po których nie można spacerować. · fot. pless.pl

ups / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ośrodek Sportów Wodnych w Łące

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Sportów Wodnych w Łące" podaj