pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 18 lutego 2017
  • wyświetleń: 1490

Nowoczesny sprzęt piłkarski dla zawodników z Pielgrzymowic

Ludowy Klub Sportowy "Strażak" Pielgrzymowice otrzymał dofinansowanie z Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Beskidy w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska - Polska 2014 - 2020, dzięki któremu zakupił nowoczesny sprzęt piłkarski.

Nowoczesny sprzęt piłkarski dla zawodników z Pielgrzymowic - 02.2017 · fot. UG Pawłowice


Od ubiegłego roku LKS "Strażak" Pielgrzymowice wspólnie z czeskim klubem TJ BDSTAV Sedliśte realizują projekt dofinansowany ze środków unijnych "Integracja środowisk wiejskich - łączy nas sport". W ramach projektu odbywają się międzynarodowe szkolenia, treningi pokazowe, imprezy sportowe, wspólne treningi oraz obozy.

W niedzielę, 12 lutego w hali Gminnego Ośrodka Sportu w Pawłowicach odbyło się spotkanie integracyjne, na którym zaprezentowano zakupiony sprzęt piłkarski: firmowe dresy, stroje startowe, piłki a także urządzenia do ćwiczeń poprawiających gibkość, szybkość i wytrzymałość. Na boisku przy GOS odbywały się mecze towarzyskie drużyn trampkarzy, juniorów i seniorów z obu drużyn z Pielgrzymowic i Sedliśte.

W ramach projektu, pod koniec lutego piłkarze z Pielgrzymowic udają się na czterodniowy obóz do Ośrodka Rekord w Bielsku - Białej, natomiast w czerwcu w Pielgrzymowicach planowana jest duża trzydniowa impreza sportowa z konkursami, meczami i zabawą.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.