Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 17 lutego 2017
  • 18 lutego 2017
  • wyświetleń: 12510

Paweł i Kornelia z Pszczyny ćwierćfinalistami Mistrzostw Europy!

Paweł Pietryja oraz Kornelia Marczak z Plesbad Pszczyna, reprezentując Polskę, zostali ćwierćfinalistami badmintonowych Mistrzostw Europy. Zawody są rozgrywane w Lubinie.

Paweł Pietryja, badminton
Paweł Pietryja reprezentuje Polskę na Mistrzostwach Europy. · fot. arch. UKS Plesbad Pszczyna


W grupowych spotkaniach Polska najpierw sensacyjnie pokonała Hiszpanię 3:2, a następnie uległa 0:5 reprezentacji Rosji. Paweł Pietryja wystąpił w jednym meczu deblowym w pierwszym spotkaniu; wspólnie z Adamem Cwaliną pokonali w dwóch setacg Hiszpanów Luisa Enrique Peñalvera i Alberto Zapico 21:11, 21:13.

W rywalizacji z Rosjanami Paweł Pietryja zagrał w dwóch spotkaniach. W deblu męskim wspólnie z Adamem Cwaliną ulegli 0:2 Ivanowi Sozonovowi i Vladimirowi Ivanovovi, a w deblu mieszanym (razem z Anetą Wojkowską przegrali 0:2 z dwójką Vladimir Ivanov/Ekaterina Bolotova. W tym meczy zagrała również Kornelia Marczak. W deblu żeńskim (w zespole z Magdaleną Witek) uległa Rosjankom Oldze Morozovej i Anastasii Chervyakovej, również 0:2.

Mimo tej porażki, Polacy awansowali do dalszej fazy turnieju, gdzie w walce o półfinał spotkali się z Niemcami. Niestety nasi zachodni sąsiedzi okazali się zbyt silni i pokonali Polaków 3:1. Paweł Pietryja i Kornelia Marczak w tym meczu nie wystąpili.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.