pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 8 lutego 2017
  • wyświetleń: 2845

MLF: Ostatki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

W czasie zimowych ferii odbyły się trzy ligowe kolejki, a już w nadchodzący weekend odbędzie się ostatnia seria gier, podczas której ostatecznie rozstrzygną się losy tytułów mistrzowskich we wszystkich trzech ligach. W sezonie 2016/2017 sytuacja tak, się ułożyła, że w żadnej z trzech ligi nikt nie może być jeszcze pewny mistrzowskiej korony.

MLF: IV ligowa kolejka 21.01.2017 · fot. Andzejek


W pierwszej lidze jednak tylko kataklizm mógłby odebrać zwycięstwo Ekipie Remontowej. Po niespodziewanej porażce w przedostatniej kolejce dotychczasowego lidera DNW z Konstelacją Gwiazd to właśnie drużyna z Katowic objęła przewodnictwo w tabeli i do końcowego zwycięstwa w ligowych zmaganiach młodzieżowców potrzebuje wygranej nad czwartą w tabeli drużyną AC Materace.

Przegonić Ekipę Remontową może jeszcze trzeci w tabeli zespół z Kobióra Prezes i Reszta, ale prócz potknięcia katowiczan potrzebuje też wygranej nad... Konstelacją Gwiazd, która nieoczekiwanie w końcówce sezonu rozdaje karty w grze.

Na podium na pewno zakończy zmagania DNW, drużyna która w ostatniej serii gier pauzuje i tylko z wysokości trybun może trzymać kciuki za ligowe rozstrzygnięcia. Ba zespół z Pszczyny teoretyczne może jeszcze wygrać ligę, ale do tego potrzebuje małego cudu, a więc porażek Ekipy Remontowej oraz zespołu Prezes i Reszta.

W lidze drugiej walka o mistrzostwo rozstrzygnie się między zespołami Świnki Halinki oraz Gang Plebanii i to właśnie pojedynek tych dwóch drużyn rozpocznie drugoligowe gry. Z brązowymi medalami sezon zakończy zespół HKS Asfalt, który pauzuje w ostatniej kolejce.

Losy miejsc 4-7 na zapleczu pierwszej ligi pozostają kwestią otwartą.

W najniższej klasie rozgrywkowej prowadzi zespół z Warszowic, ale w ostatniej kolejce już nie gra. Przegonić Siewców może zatem zespół Wielkich i Szybkich, ale musi pokonać walczących o ligowe podium team Szybkich Bilów. Na najniższy stopień podium może jeszcze wskoczyć Show Team, ale prócz wygranej w swoim meczu musi liczyć jeszcze na stratę punktów zespołu Szybkie Bile.

Zapraszamy zatem na niezwykle ciekawe popołudnie i wieczór z ligą MLF. Zaczynamy o 15:30 na hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

Szczegółowe wyniki oraz ligowe statystyki w ligowym serwisie Młodzieżowej Ligi Futsalu.

Organizatorem Młodzieżowej Ligi Futsalu jest Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, a Partnerem sportowym rozgrywek jest BTS Rekord Bielsko-Biała.

Andzejek, źródło: POSiR Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj