pless.pl

Reklama

Sport

  • 10 lutego 2017
  • 30 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 16362

[ZDJĘCIA] Zespół Omni mOdO laureatem tegorocznego Żubrowiska

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Sportów Wodnych w Łące" podaj

W sobotę, w ramach Motoserca, odbył się pierwszy dzień Amatorskiego Przeglądu Zespołów Muzycznych Żubrowisko - największej muzycznej imprezy organizowanej przez powiat pszczyński.

Żubrowisko 2017 - eliminacje - 29.04.2017 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Przed zebraną na rynku publicznością zagrało ostatecznie pięć zespołów, które jurorzy w składzie Barbara Broda-Malon, Mariusz Szulakowski oraz Daniel Kurtyka zakwalifikowali do przeglądu. Członkowie wszystkich zakwalifikowanych zespołów przed występami wzięli udział w warsztatach z wokalu gitary i perkusji.

Jak podkreślali jurorzy poziom tegorocznych zmagań był bardzo wysoki. - Przesłuchiwałem zespoły, które przesłały nagrania i od samego początku wiadomo było, że poziom będzie bardzo wysoki i w zasadzie wybór będzie bardzo trudny. Żubrowisko od tego roku dostało status festiwalu ogólnopolskiego, więc poziom wzrósł naturalnie. W naszym odczuciu zdecydowanie wpłynęło to na korzyść - podkreślał Daniel Kurtyka, przewodniczący jury.

Żubrowisko 2017 - eliminacje - 29.04.2017 r.
Żubrowisko 2017 - eliminacje - 29.04.2017 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Zwycięzcami Żubrowiska okazali się muzycy z zespołu Omni mOdO. To oni już w czerwcu zagrają podczas drugiego dnia festiwalu jako support gwiazdy wieczoru - zespołu Coma oraz odbiorą nagrodę starosty pszczyńskiego, Pawła Sadzy w wysokości 2500 zł. Drugie miejsce zajęli członkowie katowickiego zespołu Hengelo, którzy również zagrają podczas czerwcowego koncertu i odbiorą nagrodę burmistrza Dariusza Skrobola w wysokości 2000 zł.

Tradycyjnie nagrodę w wysokości 1000 zł mogła przyznać publiczność. Po zliczeniu głosów okazało się, że zebranej widowni najbardziej przypadł do gustu występ zespołu Deal Doa z Pszczyny.

MOTOSERCE 2017 - koncert zespołu NeuOberschlesien - 29.04.2017 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Przypomnijmy, że koncert finałowy Żubrowiska odbędzie się 24 czerwca w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące. Podobnie jak w zeszłym roku, koszt wejściówki wyniesie jedynie 15 zł. Bilety są już w sprzedaży na: www.ticketpro.pl oraz www.pckul.pl

- Dziękujemy za waszą obecność. Zarówno Żubrowisko, jak i Mototserce to imprezy, które organizowane są dla was - mówił do zebranej publiczności starosta Paweł Sadza.

żubrowisko

new / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ośrodek Sportów Wodnych w Łące

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Sportów Wodnych w Łące" podaj