pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 6 lutego 2017
  • wyświetleń: 2099

Ferie z POSiR-em 2017: ręczniki zostały podane!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Zakończyła się zimowa akcja dla młodzieży szkolnej Ferie z POSiR-em 2017 "Podaj ręcznik". Przez 16 dni Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie organizował zawody sportowe w najbardziej popularnych dyscyplinach zespołowych.

W programie akcji znalazły się turnieje "dzikich drużyn" w takich dyscyplinach jak: futsal, piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka czy koszykówka. Całą akcję zainaugurowano turniejem futsalu szkół ponadgimnazjalnych, a zakończono ligową kolejką Młodzieżowej Ligi Futsalu. W czasie ferii zostały zorganizowane dwa pięciodniowe turnusy obozów dochodzeniowych dla dziewcząt trenujących w Szkółce Siatkówki Dziewcząt Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. W sumie w 16-sto dniowej akcji wzięło udział 1254 osób.

Organizator prowadził również klasyfikację na "Najaktywniejszych Feriowiczów". Po raz drugi z rzędu klasyfikacje tę wygrali: Marcin Białkowski z Pszczyny i Adrian Żywczok z Piasku, którzy uczestniczyli w turniejach ośmiokrotnie.

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI:
- I tydzień
- II tydzień


Warto dodać, że w trzech turniejach "dzikich drużyn" rywalizacja toczyła się o specjalne trofeum - "złote majtki". Te popularne stwierdzenie często towarzyszyło podwórkowym meczom, dlatego w czasie tegorocznej akcji Ferii z POSiR-em postanowiono przypomnieć tę formułę. Należy podkreślić, że "złote majtki" zostały specjalnie przygotowane na tę okazję przez panią Renatę Ryś, za co Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie składa gorące podziękowanie. Trofeum te trafiło do zwycięzców trzech turniejów: piłki nożnej na Orliku (DNW), piłki ręcznej (Gumisie) i futsalu (Rakiety Janusza).

Przypomnijmy również, że w tym roku Ferie z POSiR-em towarzyszyło hasło "Podaj ręcznik". Propozycja ta została zaproponowana przez Andrzeja Puchałę z Pszczyny, który dzięki temu wygrał konkurs na hasło zimowej akcji Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Nagrodami, które otrzymywali uczestnicy feryjnego cyklu zawodów sportowych były więc... ręczniki. Dzięki hojności naszych sponsorów uczestnicy akcji Ferie z POSiR-em 2017 "Podaj ręcznik" mogli częstować się również: jabłkami, bananami, marchewkami, drożdżówkami i słodyczami. Za ich ufundowanie wszystkim sponsorom należą się wielkie brawa i jedno słowo: "Dziękujemy!".

Ferie z POSiR-em 2017 "Podaj ręcznik"


źródło: POSiR Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj