pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 30 grudnia 2016
  • wyświetleń: 1634

Pożyczka dla sportowców z Pielgrzymowic

50 tys. zł przelano z budżetu gminy Pawłowice na konto Ludowego Klubu Sportowego "Strażak" z Pielgrzymowic w związku z pożyczką udzieloną klubowi na realizację zadania dofinansowanego ze środków unijnych "Integracja środowisk wiejskich - łączy nas sport".

LKS Strażak Pielgrzymowice
LKS Strażak Pielgrzymowice · fot. UG Pawłowice


Klub z Pielgrzymowic pozyskał dofinansowanie z Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Beskidy w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska - Polska 2014-2020. Dofinansowanie będzie wypłacone już po realizacji projektu, a klub nie dysponuje budżetem, który mógłby przeznaczyć na zadanie. W związku z tym zwrócił się o pomoc do gminy Pawłowice.

W marcu 2016 radni wyrazili zgodę na udzielenie pożyczki, dzięki której klub będzie mógł zrealizować zaplanowane zadania (organizacja międzynarodowych turniejów piłkarskich, treningów pokazowych, obozu integracyjno-szkoleniowego, zakup sprzętu), a po otrzymaniu dofinansowania unijnego - zwróci pieniądze do budżetu gminy. Pierwsza część pożyczki została już przelana na konto klubu. Pozostałe 23 500 zł klub otrzyma w przyszłym roku.

Partnerem klubu ze strony czeskiej jest drużyna z Sedliśte.

new / pless.pl
źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.