pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 5 grudnia 2016
  • wyświetleń: 1719

[Iskra Pszczyna] Orliki: Martwy sezon?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj

W sobotę na hali w Wiśle Małej, w niedzielę pod dachem hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Tak aktywnie pierwszy grudniowy weekend spędzili zawodnicy z rocznika 2006.

Komentarz trenera Ryszarda Tomanka:
"I kto to powiedział, że grudzień to martwy sezon dla piłkarzy? W sobotę w hali SP w Wiśle Małej w IV rundzie Pszczyńskiej Ligi Orlików wygraliśmy z LKS Studzienice 7-5, ale nie ma czasu rozwodzić się nad tym meczem bo gonią emocje."

MKS Iskra Pszczyna - LKS Studzienice 7-5
Bramki: Fabian Bała-4, Igor Bała-3

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Igor Bała, Nikodem Knapik, Maksymilian Kurczyk, Robert Prządka, Radek Kloc, Fabian Bała

Orliki: Eliminacje KMPP w futsalu 04.12.2016 · fot. Andzejek


"W niedzielę w hali POSIR w Pszczynie, wystawiając dwie drużyny, zagraliśmy w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego. Najpierw wystąpił skład oznaczony jako MKS Iskra Pszczyna II i grając w pięciodrużynowej grupie eliminacyjnej, zaczął od remisu z Pniówkiem Pawłowice 1-1 , a później wygrał z LKS Wola 3-1, LKS Łąka 2-0 i LKS Studzionka 12-0. Z tym dorobkiem zasłużenie zajął pierwsze miejsce w grupie i awansował do finałów mistrzostw. Było sporo emocji, bo z powodu tego pierwszego remisu sprawa prymatu w grupie do ostatniego meczu nie była przesądzona.

Kto jednak twierdzi, że był rozgrzany do czerwoności ten na pewno nie oglądał występu drugiego naszego składu, który wystąpił jako MKS Iskra Pszczyna I.

Zaczęliśmy od zwycięstwa z LKS Golasowice 3-1, ale kiedy w drugim meczu zremisowaliśmy z LKS Goczałkowice 1-1 stało się jasne, że w tej sześciodrużynowej grupie walka o 1. miejsce rozegra się pomiędzy nami a rywalami z Goczałkowic. I trzeba jak najwyżej wygrywać z pozostałymi przeciwnikami, bo nasz główny rywal pewnie kroczył od zwycięstwa do zwycięstwa - w pierwszej fazie rozgrywek miał już nad nami przewagę bramkową. I tutaj z pomocą pospieszyli rodzice. Chłopcy przy ich gorącym dopingu wygrali kolejne 3 mecze (LKS Mizerów 2-0, Ruły United 10-0, Nadwiślan Góra 3-0) i to wystarczyło do zwycięstwa w grupie.

Tym razem gratulacje dla chłopców i rodziców. Finały odbędą się na początku stycznia i wtedy zagrają dwa nasze składy. Już teraz zapraszamy rodziców. Wcześniej - 10 grudnia jedziemy do Łazisk na mecz z Polonią Łaziska... Martwy sezon?"


MKS Iskra Pszczyna I w eliminacjach KMPP zagrał w składzie:
Miłosz Szydłowski, Robert Prządka, Bartek Januszewski, Wiktor Lazarek, Janek Przybyło, Łukasz Furtok, Filip Dembecki

Bramki: Miłosz Szydłowski -15, Filip Dembecki-3, Łukasz Furtok -3, Janek Przybyło-1

MKS Iskra Pszczyna II w eliminacjach KMPP zagrał w składzie:
Igor Bała, Karol Stieber, Szymek Muras, Radek Kloc, Maksymilian Kurczyk, Fabian Bała, Nikodem Knapik

Bramki: Fabian Bała-8, Igor Bała-7, Radek Kloc i Maksymilian Kurczyk po 1

Komplet wyników oraz tabele można obejrzeć na stronie www.posir.pszczyna.pl

KMPP w futsalu

Ryszard Tomanek, źródło: MKS Iskra Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Iskra Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj