pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 2 grudnia 2016
  • wyświetleń: 1818

Awans drużyny Skat Klub Kobiór do rozgrywek I ligi

Zakończyły się tegoroczne rozgrywki ligowe. Drużyna Skat Klub Kobiór, grająca w II lidze, z wynikiem 84 punktów zajęła 3. miejsce w tabeli. Wynik ten dał awans do I ligi.

Drużyna Skat Klub Kobiór
Drużyna Skat Klub Kobiór awansowała do rozgrywek I ligi. · fot. UG Kobiór


Na przestrzeni całego roku w rozgrywkach ligowych Kobiór reprezentowali: Roman Jucha, Adam Grolik, Jan Paździor, Marek Harupa, Jan Bilgoń, Wojciech Paździor, Henryk Łapa. Również tegoroczna edycja Drużynowego Pucharu Polski była udana. Drużyna z Kobióra awansowała do ścisłego finału, ostatecznie zajmując 9. miejsce w Polsce.

Dotychczasowym największym sukcesem sportowym sekcji skata, było zdobycie w 2002 roku Drużynowego Pucharu Polski. Mistrzowska drużyna grała wówczas w składzie: Roman Jucha, Szczepan Poloczek, Jan Paździor, Adam Grolik. Spore sukcesy odnosili też kobiórscy juniorzy. W 2009 r. Kamil Palasz był trzeci, a w 2010 Krzysztof Oltman został Mistrzem Polski Juniorów.

Sekcja skata spotyka się w Gminnym Domu Kultury w każdy czwartek o godzinie 17.30, zaś zajęcia dla początkujących odbywają się w czwartki od godziny 16.00. Funkcję Prezesa Klubu od 18 lat pełni Roman Jucha.

- Zapraszamy wszystkich chętnych, znających zasady gry do udziału w rozgrywkach klubowych. Istnieje również możliwość nauczenia się grać w tę piękną, ale niestety już powoli zanikającą grę. Kobiórskim szkaciorzom gratulujemy awansu i życzymy wielu sukcesów w rywalizacji z najlepszymi drużynami w Polsce - zachęcają gracze.

BM / pless.pl
źródło: UG Kobiór

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.