pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 23 listopada 2016
  • wyświetleń: 1015

[Iskra Pszczyna] II zespół: Radosny futbol na koniec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj

Rundę jesienną druga drużyna pszczyńskiej Iskry zakończyła zgoła inaczej niż ją rozpoczęła. Tym razem bowiem młodzi piłkarze z Pszczyny na własnym boisku rozbili ekipę Sokoła Orzesze.

II zespół: MKS Iskra II Pszczyna - MKS Sokół Orzesze 20.11.2016 · fot. Andzejek


Drużyna gości przegrała jednak nieco na własne życzenie bowiem zespół z Orzesza kończył mecz w ósemkę po trzech wkluczeniach graczy za podwójne żółte kartki, co więcej wszystkie otrzymane były za niesportowe zachowanie. A przyznać trzeba, że początek spotkania zamykający ligową tabelę zespół miał całkiem dobry. W 16 minucie gry po rzucie rożnym piłka wylądowała nawet na poprzeczce, ale dobitka nie znalazła drogi do siatki. Wynik meczu otworzył uderzeniem z rzutu wolnego Mateusz Dragon, podwyższył kilkadziesiąt sekund przed przerwą Rakowski, któremu futbolówkę do pustej bramki wyłożył Pustelnik. I to ten gol wzbudził w graczach rywala tak wiele emocji, że pierwszą część spotkania skończyli w dwuosobowym osłabieniu.

W drugiej części gry miejscowym grało się już dużo łatwiej, a z każdą kolejną chwilą rosła przewaga bramkowa. Warto odnotować pierwsze trafienie w seniorskiej piłce piętnastoletniego Daniela Grymana.

Dwadzieścia minut przed końcem meczu na placu gry pojawił się Michał Prusek, dla którego było to pierwsze spotkanie od jesieni ubiegłego roku. Po ciężkiej kontuzji kolana nie ma już jednak śladu, a młody zawodnik z Pszczyny udokumentował to dwoma golami. Szczególnie drugie jego trafienie było niecodziennej urody, kiedy to wymanewrował trzech defensorów oraz bramkarza i posłał piłkę do pustej już bramki.

Ostatecznie licznik zdobytych goli zatrzymał się na dziewiątce.

MKS Iskra II Pszczyna - MKS Sokół Orzesze 9:0 (2:0)
bramki: 1:0 Mateusz Dragon (20.), 2:0 Radosław Rakowski (40.), 3:0 Kamil Komraus (58.), 4:0 Daniel Gryman (61), 5:0 Jarosław Piech (62.), 6:0 Michał Prusek (71. - karny), 7:0 Jarosław Piech (77.), 8:0 Bartosz Pisarek (85.), 9:0 Michał Prusek (87.)

MKS Iskra II Pszczyna zagrał w składzie:
Przemysław Niesyto, Tomasz Cempura, Patryk Mizera, Jarosław Piech, Mateusz Włodarczak (55. Daniel Gryman), Jakub Borek (70. Michał Prusek), Kamil Komraus, Kamil Pustelnik (65. Michał Żupa), Mateusz Dragon (40. Bartosz Pisarek), Michał Wiera, Radosław Rakowski

Andzejek, źródło: MKS Iskra Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Iskra Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj