pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 17 listopada 2016
  • wyświetleń: 1453

Z Orlika do hali

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

W pierwszy weekend listopada zakończyła się runda jesienna w Pszczyńskiej Amatorskiej Lidze Piłkarskiej, zaś tydzień później rozpoczęła się Liga Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice.

Pszczyńska Amatorska Liga Piłkarska w sezonie 2016/2017 rozgrywana jest na trzech frontach. Obecna edycja jest bardzo ciekawa. Mistrzem jesieni w I lidze został ATS Jakub Pszczyna, który wskoczył na 1. miejsce w tabeli poi raz pierwszy właśnie po ostatniej, 11. kolejce rundy jesiennej. Przez dziewięć kolejek na szczycie tabeli znajdowała się Ełka Team. Wydawało się, że zimę ekipa z Pszczyny przezimuje jako lider. W końcówce Ełka złapała ewidentną zadyszkę, co zepchnęło pszczynian na 2. miejsce. W II lidze mistrzem jesieni został Vein Jankowice, który od 5. kolejki przewodzi w klasyfikacji, a jesienią zdobył w sumie 22 punkty. Punkt mniej ma drugi w tabeli Profi M Tec Pszczyna. W III lidze dominują dwa zespoły: Japi-Bud Piasek (spadkowicz) i Chałtameki Wola (beniaminek). Mistrzostwo jesieni zdobyli "Budowalńcy", ale punkt mniej mają wolanie. Powrót do rozgrywek na "Orliku" planowany jest w marcu. Wiosną, oprócz rozgrywek ligowych, planowane jest również rozegranie Pucharu Ligi. Organizatorem Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej jest Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

Szczegółowe informacje na temat PALP >>>LINK<<<

Zaledwie pięć dni po zakończeniu rundy jesiennej w PALP-ie rozpoczął się nowy sezon w Lidze Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice. Do rywalizacji przystąpiły 28 zespoły, które występują na trzech szczeblach: I liga (10), II liga (10) i III liga (8). Mecze odbywają się w trzech halach na terenie powiatu pszczyńskiego: POSiR w Pszczynie, "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju oraz w Suszcu. Liga Futsalu jest organizowana przez: Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, Gminny Zespół Oświaty i Sportu w Suszcu oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju.

Szczegółowe informacje na temat LF >>>LINK<<<

źródło: POSiR Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj