pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 7 października 2016
  • wyświetleń: 550

[Iskra Pszczyna] Paweł Mura zadebiutował w kadrze Śląska

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna - Liga Maluchów" podaj

Paweł Mura, 12-letni bramkarz Iskry Pszczyna zadebiutował w kadrze Śląska U-13.

Kadra Śląska U-13
fot. Śląski ZPN


Reprezentacja Śląska do lat 13 w Oławie rozegrała pierwszy mecz w ramach rozgrywek PZPN o Puchar Leszka Jezierskiego z rówieśnikami z Dolnośląskiego ZPN. W rozgrywanym 2x30 minut meczu, w 9-osobowych składach, na skróconym boisku i bramkarz 2x5 metrów ustawionych na linii 16-metra, zespół z Górnego Śląska zwyciężył 3:1.

Paweł Mura pojawił się na boisku w drugiej połowie przy stanie 1:0 dla Górnego Śląska. Chociaż już po kilku minutach Dolnoślązacy doprowadzili do wyrównania, to w dalszej części bramkarz Iskry zanotował kilka bardzo dobrych interwencji, co przyczyniło się do wygranej 3:1.

Zawodnik pszczyńskiej Iskry będzie miał kolejną szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności w kadrze Śląska już w najbliższą środę (12 października, godz. 11.00). W tym terminie reprezentacja Śląska U-13 zagra w Sosnowcu z rówieśnikami reprezentującymi Opolski ZPN, a Paweł Mura znalazł się w 18-osobowej kadrze Śląska na to spotkanie.

Dolnośląski ZPN - Śląski ZPN 1:3 (0:1)
0:1 - Zielonka, 20 min
1:1 - Zabrzeski, 38 min
1:2 - Kozik, 47 min
1:3 - Lipp, 55 min (głową)

Sędziował Igor Adamczyk (Wrocław).

Dolnośląski ZPN zagrał w składzie:
Steffen (Weirauch) - Zender, Sygieniewicz, Karasiński - Leśniak, Kocaba - Łoboda, Matuszewski, Kaczor oraz Wiśniewski, Sochoń, Rusinowicz, Nowak, Gresteinstain, Zabrzeski, Antczak. Trener Łukasz Czajka.

Śląski ZPN zagrał w składzie:
Mieszczanin (Mura) - Chęciński, Starzyński, Lipp - Rosół, Duda - Kozik, Bańczyk, Zielonka oraz Okulnicki, Mucha, Krzempek, Błaszczyk, Nowak, Chmarek, Niedźwiedzki, Widera. Trenerzy Arkadiusz Miedza, Arkadiusz Wrzesiński, Mariusz Grząba.

Radosław Jeleń, źródło: MKS Iskra Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Iskra Pszczyna - Liga Maluchów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna - Liga Maluchów" podaj