pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 23 września 2016
  • wyświetleń: 222

[Iskra Pszczyna] Piłkarze Iskry w kadrze Śląska

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna - Liga Maluchów" podaj

Paweł Mura został powołany do kadry Śląska U-13 na mecz pomiędzy Dolnośląskim ZPN a Śląskim ZPN. Spotkanie to zostanie rozegrane w Oławie 28 września w ramach rozgrywek PZPN o Puchar Leszka Jezierskiego. Młody zawodnik Iskry Pszczyna znalazł się w gronie 18-stu chłopaków powołanych na ten mecz.

Paweł Mura ma 12 lat i występuje na pozycji bramkarza. Treningi rozpoczął w wieku 6 lat w LKS-ie Mizerów, klubie ze swojej miejscowości. Od czterech lat Paweł występuje w Iskrze, gdzie na co dzień występuje w zespole z rocznika 2003. Młody bramkarz w ostatnim czasie regularnie był powoływany na konsultację kadry Podokręgu Tyskiego, a ostatnio wziął również w konsultacji szkoleniowej kadry Śląska. Podczas niej pokazał się na tyle z dobrej strony, że trenerzy kadry Śląska postanowili powołać Pawła Murę na mecz z rówieśnikami z Dolnego Śląska.
W kręgu zainteresowań trenerów kadry Śląska rocznika 2004 pozostaje także kolega z drużyny Pawła - Kacper Zientek, który w ubiegłym tygodniu przebywał także na konsultacji szkoleniowej, ale niestety doznał kontuzji, która uniemożliwiła mu powołanie na najbliższy mecz.

Powołanie na konsultacje szkoleniową kadry Śląska U-16 otrzymali również dwaj inni piłkarze Iskry Pszczyna: Patryk Mizera i Daniel Gryman. Obaj zawodnicy są zawodnikami zespołu juniorów młodszych Iskry, a jednocześnie uczniami klasy sportowej o profilu piłka nożna w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Pszczynie. Patryk występuje na pozycji obrońcy, zaś Daniel jest napastnikiem. Konsultacja szkoleniowa kadry Śląska odbędzie się 27 września, a powołanych zostało w sumie 24 zawodników.

Radosław Jeleń, źródło: MKS Iskra Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Iskra Pszczyna - Liga Maluchów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna - Liga Maluchów" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.