pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 13 września 2016
  • wyświetleń: 631

[Iskra Pszczyna] LA: Kwalifikacje na Mistrzostwa Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj

Bardzo udanie, zwłaszcza dla trójki lekkoatletów klubu MKS Iskra Pszczyna zakończyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, które odbyły się 10 września na stadionie w Bielsku Białej-Wapienicy.

LA: Zawody w Bielsku BIałej-Wapienicy 10.09.2016
fot. Andzejek


Zawody te rozgrywane w całej Polsce (8 Makroregionów) stanowią bezpośrednią kwalifikację do Mistrzostw Polski Młodzików. Udział w tej imprezie zapewniło sobie troje zawodników: Emilia Kiełkowska, Natalia Rachańska oraz Jakub Kita.

Jako pierwsza w bardzo silnie obsadzonym biegu sprinterskim na 100m przystąpiła tradycyjnie Emilia Kiełkowska, która uległa w finale tylko Julii Polak-rekordzistce Polski młodziczek w biegu na 200m.Niestety, zbyt silny wiatr (-3,5m/s) nie pozwolił tym razem na poprawienie rekordu życiowego, który wynosi 12,72s.

Skok oddany w pierwszej próbie na wysokości 150cm, pozwolił Natalii Rachańskiej wywalczyć złoty medal, chociaż warto dodać, że zawodniczka ta legitymuje się rekordem życiowym na poziomie 156cm.

Również Mistrzem Makroregionu został Jakub Kita, który oddał znakomity skok na odległość 6m i 13 cm( rekord życiowy) i zapewnił sobie bezapelacyjne zwycięstwo w skoku w dal. Zawodnik ten startował także w biegu na 300m, w którym zajął 5 miejsce.

W biegu na 300m, lecz w kategorii kobiet startowała Agnieszka Machowicz, która zajęła 13 miejsce. Na dystansie dwa razy dłuższym swój debiut zaliczyła Agata Waleczek, a Dominik Pala zajął 9 miejsce.

Z dobrym wynikiem-14,07s w biegu na 80m ppł ukończyła rywalizację Klaudia Łakota, która w finale zajęła 7 lokatę. Klaudia startowała także w skoku w dal, gdzie zajęła 4 miejsce.

Znakomicie zaprezentowała się żeńska sztafeta 4x100m młodziczek w składzie: Natalia Rachańska, Agnieszka Machowicz, Aleksandra Krzosa( startowała również indywidualnie w biegu na 100m) i Emilia Kiełkowska. Dziewczęta po zaciętej walce uplasowały się na 6 pozycji.

W sumie lekkoatleci zdobyli 14 punktów do prowadzonego przez Ministerstwo Sportu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

Wszystkim gratulujemy udanych startów, a za Emilię, Natalię i Kubę trzymamy kciuki na Mistrzostwach Polski!

LA: Zawody w Bielku Białej-Wapienicy 10.09.2016 · fot. Marek Biela

Monika i Marek Biela, źródło: MKS Iskra Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Iskra Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.