pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 16 lipca 2016
  • wyświetleń: 373

[Iskra Pszczyna] II zespół: Pozytywny początek

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj

Pierwszy sparing w letnim okresie przygotowawczym rozegrali zawodnicy rezerw pszczyńskiej Iskry. W piątkowym spotkaniu z LKSem Łąka lepsi okazali się gospodarze, choć szczególnie pierwsza odsłona meczu była bardzo dobra w wykonaniu pszczynian.

II zespół: LKS Łąka - MKS Iskra II Pszczyna 15.07.2016 · fot. Andzejek


Początek meczu bardzo udany dla pszczynian, którzy grali wysokim pressingiem i rywal miał problem z rozegraniem piłki. W 18 minucie gry bo błędzie defensywy w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Wdowiak, ale przegrał pojedynek z bramkarzem. Gospodarze rzadko gościli w polu karnym młodych pszczynian, ale kiedy już się tam znajdywali było groźnie.

W 38 minucie gry prawą strona przedarł się Habor, minął trzech obrońców i posłał piłkę w długi róg. Pięć minut później rzut rożny, błąd w kryciu i uderzenie głową ląduje po raz drugi w bramce gości.
Po zmianie stron gospodarze szybko rozstrzygnęli losy meczu. Niestety nie wynikało to z przewagi Łąki, lecz niefrasobliwości w szeregach defensywnych pszczynian, którzy niejako sprezentowali dwie kolejne bramki.

Honorowe trafienie dla pszczynian padło niespełna dwa kwadranse przed końcem meczu. Prostopadłe podanie i Wdowiak znalazł się w sytuacji sam na sam, minął bramkarza i posłał futbolówkę do pustej bramki.

Warto także podkreślić, że szanse pokazania się w seniorskiej piłce otrzymało trzech zawodników z rocznika 2001. Cały mecz w bramce rozegrał Paweł Wojciech zaś w polu zagrał Daniel Gryman oraz Wojciech Kokot.

LKS Łąka - MKS Iskra II Pszczyna 4:1 (2:0)
bramki: 1:0 Mateusz Habor (38.), 2:0 Michał Puchała (43.), 3:0 (49.), 4:0 (53.), 4:1 Dawid Wdowiak (61.)

MKS Iskra II Pszczyna zagrał w składzie:
Paweł Wojciech, Fabian Pustelnik (63. Kamil Komraus), Jan Kędzior (46. Bartosz Pisarek, 63. Wojciech Kokot), Michał Żupa, Bartosz Dębski, Dawid Wdowiak, Kamil Komraus (46. Kamil Pustelnik), Tomasz Cempura, Jakub Banet (46. Kacper Prusek), Tomasz Ryguła, Bartosz Pisarek (30. Daniel Gryman, 60. Szymon Furczyk)

Andzejek, źródło: MKS Iskra Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Iskra Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj