pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 5 października 2016
  • wyświetleń: 1748

XVII Spartakiada Lekkoatletyczna - zdjęcia

30 września na stadionie Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie odbyła się XVII Spartakiada Lekkoatletyczna Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Pszczyńskiego oraz Rejonowe Zawody Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej.

XVII Spartakiada Lekkoatletyczna - 30.09.2016 · fot. Wioleta Parot


Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie. Spartakiadę otwarli: dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, Renata Dyrda oraz sekretarz Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego, Jacek Indeka.

Młodzi lekkoatleci rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 100m, bieg na 400m, bieg na 800m (dziewczęta), bieg na 1500m (chłopcy), skok w dal, pchnięcie kulą, sztafeta 4 x 100m. Każda najlepsza trójka zawodniczek i zawodników w klasyfikacji powiatowej otrzymała dyplomy.

Do boju o miano najlepszych lekkoatletek i lekkoatletów w powiecie stanęły reprezentacje sześciu szkół ponadgimnazjalnych. Natomiast klasyfikacja rejonowa prowadzona była wśród dziewięciu szkół z terenu powiatu pszczyńskiego i powiatu cieszyńskiego, który był reprezentowany przez trzy najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców. Do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 6 października na stadionie lekkoatletycznym w Sosnowcu awansowały lekkoatletki II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie oraz lekkoatleci I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

Agnieszka Szczypka - Wojciech

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.