pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 5 października 2016
  • wyświetleń: 3151

Tenis stołowy: Udane eliminacje Kingi Krawczyk

W piątkowe popołudnie(30.09) w Krakowie rozgrywane były eliminacje do turnieju głównego Grand Prix Polski Kadetek w tenisie stołowym.

Tenis stołowy,Kinga Krawczyk,Janusz Friebe,Pęk
Kinga Krawczyk oraz Janusz Friebe i Karolina Pęk · fot. Janusz Friebe


Kinga bardzo dobrze grała, w grupie wygrała wszystkie mecze bez straty seta, i wyszła z grupy z pierwszego miejsca. Aby awansować do turnieju głównego musiała jeszcze pokonać jedną zawodniczkę. Pojedynek nie zaczął się zbyt optymistycznie, pierwszy set przegrany 9/11, ale w następnych już było zdecydowanie lepieja, kolejne sety należały już do Kingi.

Kinga w pierwszym turnieju eliminacyjnym zakwalifikowała się do turnieju głównego, w którym zmierzy się z najlepszymi zawodniczkami w swojej kategorii w Polsce.

W sobotę rozgrywano fazy grupowe. Kinga trafiła do mocnej grupy i niestety nie dała rady wygrać z wyżej rozstawionymi zawodniczkami. Pomimo tego uważamy udział za udany i będziemy mocno trenować aby w listopadzie ponownie walczyć w turnieju głównym.

Na zawodach spotkaliśmy się ze złotą i srebrną medalistką paraolimpiady w Rio, Karoliną Pęk.

Janusz Friebe

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.