• 22 września 2016
  • wyświetleń: 4048

Sportowcy z Pawłowic otrzymali nagrody za osiągnięcia

We wtorek, 20 września Franciszek Dziendziel, wójt gminy Pawłowice oraz Aleksander Szymura, przewodniczący Rady Gminy wręczyli nagrodę oraz stypendia sportowe dla zawodników osiągających wysokie wyniki we współzawodnictwie krajowym lub międzynarodowym, które przyznawane są przez Radę Gminy Pawłowice od 2008 roku. Łącznie przyznano już 16 nagród i 100 stypendiów.

Wręczenie nagród za sportowe osiągnięcia w gminie Pawłowice - 20.09.2016 · fot. UG Pawłowice

Podstawą otrzymania stypendium oraz nagrody jest zajęcie od 1. do 5. miejsca w mistrzostwach Polski, Europy, świata lub igrzyskach europejskich organizowanych przez związek danej dyscypliny sportowej, kwalifikacja do udziału w igrzyskach olimpijskich bądź reprezentowanie Polski w turnieju finałowym Mistrzostw Świata, Europy lub Igrzyskach Europejskich.

Stypendia sportowe otrzymały cztery osoby:
  • Kacper Opolka, zawodnik Uczniowskiego Klubu Pływackiego UNIA OŚWIĘCIM, zdobył II miejsce w sztafecie 4x100m stylem zmiennym podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 15 - latków w Ostrowcu Świętokrzyskim;
  • Justyna Pisarek, zawodniczka Uczniowskiego Klubu Pływackiego UNIA OŚWIĘCIM, zdobyła III miejsce w sztafecie 4x200m stylem dowolnym podczas Letnich Mistrzostw Polski Juniorów 15 - latków w Ostrowcu Świętokrzyskim;
  • Agata Pustelnik, zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego BUDO, zdobyła III miejsce podczas Mistrzostw Polski ju-jitsu fighting młodzieżowców w kategorii wagowej 55 kg w Mysłowicach;
  • Daniel Żukowski, zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego BUDO, zdobył III miejsce podczas Mistrzostw Polski ju-jitsu fighting młodzieżowców w kategorii wagowej 77 kg w Mysłowicach.

Oprócz stypendiów została przyznana również jedna nagroda, która trafiła do Kaliny Paszyny, zawodniczki Klubu Sportowego Alpino, za zdobycie II miejsca w Mistrzostwach Polski Inline Alpine w kategorii senior open w Karpaczu.