pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 22 września 2016
  • wyświetleń: 1577

Za nami ostatnie eliminacje do Zawodów dla Niepełnosprawnych

W środę, 21 września odbyły się trzecie, ostatnie eliminacje do finału Międzyośrodkowych Zawodów Sportowych dla Osób Niepełnosprawnych.

Trzeci dzień zawodów dla osób niepełnosprawnych - 21.09.2016 · fot. Anna Ryguła


Pierwsze miejsce zajęła drużyna WTZ Bielsko-Biała, na drugim uplasował się zespół WTZ Tychy, a na trzecim - WTZ Chorzów. W związku z tym, że drużyna WTZ Tychy nie może dojechać na Finał, toteż z czwartego miejsca do ścisłego finału weszła drużyna ŚDS Bielsko-Biała.

Zwycięzcy konkurencji indywidualnych zostali nagrodzeni medalami. Punkty zdobyte podczas całych zawodów (konkurencje + wyścigi) zostały zsumowane. Trzy najlepsze drużyny otrzymały możliwość uczestnictwa w finale, podczas którego zostanie rozegrana walka o puchar Przechodni Starosty Pszczyńskiego. Pozostałe zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki i dyplomy.

W drugiej części zawodów uczestniczyła drużyna ŚDS Pszczyna, która sześć razy z rzędu wygrała Międzyośrodkowe Zawody Sportowe dla Osób Niepełnosprawnych. Drużyna Mistrzów ma za zadanie w każdym dniu zawodów pokazywać wyścigi.

Całość tego sportowego przedsięwzięcia finansowana jest ze środków PFRON przy udziale środków własnych placówki. Zawody objęte są ponadto honorowym patronatem Starosty Pszczyńskiego, Pawła Sadzy. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest: Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Zawody wspierają wolontariusze I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie oraz Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie/ Łące.

Finał odbędzie się w czwartek, 29 września. Organizatorem wydarzenia jest Ośrodek Matka Boża Różańcowa w Pszczynie.

Katarzyna Krawczyk

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.