pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 23 maja 2005
  • wyświetleń: 2535

Jakub górą w Pawłowicach

Jakub górą w Pawłowicach


21-22 maja przy przepięknej, słonecznej pogodzie w ramach obchodów Dni Pawłowic, odbył się V Turniej Piłki Nożnej o puchar Starosty Pszczyńskiego. Pierwszego dnia w eliminacjach odpadła większość drużyn pawłowickich, z których jedynie zeszłoroczny zwycięzca Argentyna i Zryw awansowały do turnieju finałowego.

W niedzielę na placu boju pozostało 8 ekip, które podzielone zostały na dwie grupy.
W grupie A rywalizowały zespoły pszczyńskie: Instalbud, ATS Jakub, Podstarzyniec i Szybkie Banany, natomiast grupę B tworzyły: Zryw Pawłowice, Argentyna, Relaks Katon Pub oraz Żubry. Grupę A po zaciętej rywalizacji wygrali zawodnicy Instalbudu wyprzedzając Jakuba lepszą różnicą bramek i te drużyny awansowały do półfinałów. W grupie B najlepsi okazali się pawłowiczanie ze Zrywu, a drugie miejsce dające awans do półfinałów zajęły Żubry.

Pary półfinałowe tworzyły drużyny Żubrów i Instalbudu oraz Jakuba i Zrywu. W pierwszym półfinale Instalbud pokonał Żubry, natomiast w drugim po dramatycznym meczu i serii rzutów karnych lepsi okazali się zawodnicy Jakuba, którzy w finale nie dali szans Instalbudowi, pokonując tą drużynę cztery do zera. Królem strzelców turnieju został A. Miły z pawłowickiego Zrywu, najlepszym bramkarzem wybrano M. Kempę z Instalbudu, natomiast najlepszym zawodnikiem Ł. Ścigałę z Jakuba.

Wyniki turnieju finałowego:
Grupa A:
Podstarzyniec – Jakub 1–1
Instalbud – Szybkie Banany 1-1
Jakub – Instalbud 0-0
Podstarzyniec – Szybkie Banany 1-0
Jakub – Szybkie Banany 4-2
Podstarzyniec – Instalbud 0-3

Grupa B
Relaks – Żubry 2-0
Argentyna – Zryw 1-1
Relaks – Argentyna 0-1
Żubry – Zryw 2-3
Relaks – Zryw 1-4
Żubry – Argentyna 3-2

Półfinały:
Żubry – Instalbud 1-3
Jakub – Zryw 2-2 k. 5-4

Mecz o 3 miejsce:
Żubry – Zryw 2-3

Finał:
Jakub – Instalbud 4-0


Maciej Stieber

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.