Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 15 września 2016
  • wyświetleń: 1717

Wędkarskie zmagania o o puchar Zarządu Terenowego NSZZ

Już trzeci raz, drużyny zawodowców i amatorów przystąpiły do walki o puchar Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Pszczynie. Uczestników wędkarskich zmagań przywitało niecodzienne, jak na tę porę roku, słońce. Przy tak sprzyjającej aurze, nad zbiornikiem wodnym "Gwaruś" w Suszcu stanęło 5 drużyn. Tytuł najlepszej przypadł mundurowym z Bielska-Białej. Gospodarze, z wynikiem przekraczającym 10 kg ryb, zajęli III miejsce.

wędkarstwo, policja Gwaruś Suszec Pszczyna
Gospodarze zawodów prezentujący dyplom i puchar za zajęcie III miejsca · fot. KPP Pszczyna


Pogoda tego poranka była wręcz idealna na przeprowadzenie zawodów. Bezchmurne niebo, brak wiatru, stawy w otoczeniu lasów i doborowe towarzystwo złożyły się na miłą atmosferę wędkarskich zmagań. Stanowiska w poszczególnych sektorach zostały przydzielone zawodnikom po komisyjnym losowaniu. Jak tylko minął czas na przygotowanie zanęt, wyważanie spławików oraz zanęcanie nad wodą rozbrzmiało głośne- "start" i rozpoczęła się wędkarska walka o tytuł najlepszej drużyny.

Już po kilku minutach pierwsze karpie, płocie znajdowany swój tymczasowy dom w siatce zawodników. Co chwilę trzeba było zmieniać haczyki oraz przypony, które strzelały niczym nitki podczas wyławiania większych okazów. Rywalizacja rozegrała się pomiędzy policjantami z KMP Żory, KP Skoczów, KPP Cieszyn, KPP Mikołów, SPP Bielsko - Biała i KPP Pszczyna. Słowa uznania należą się kolegom z Żor i Skoczowa, którzy pomimo braku pełnych składów nie zrezygnowali z zawodów.

Po kilku godzinach zaciętej walki, gdzie praktycznie do ostatniej chwili nie było wiadomo, kto prowadzi, nastąpiło oficjalne zakończenie zawodów. Komisja postanowiła zsumować wagę złowionych okazów i wyłonić laureatów. Oczywiście nie zapomniano również o rybkach, które z powrotem wróciły do wody, ku uciesze dopingujących swoich ojców dzieci.

W czasie, kiedy uczestnicy oddawali się pasji łowienia, organizatorzy przygotowali pyszny poczęstunek. Po zakończonych zawodach, każdy mógł więc zregenerować swoje siły zjadając małe co nieco z grilla.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.