pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 14 września 2016
  • 25 września 2016
  • wyświetleń: 2735

Międzynarodowy Turniej Badmintona - kibicuj pszczynianom!

Za nami:

Varcolor Polish International Bieruń 2016 to wielkie wydarzenie sportowe, podczas którego, w ciągu czterech emocjonujących dni (22-25 września), zaprezentuje się ponad 200 zawodników z 27 krajów. Wśród nich znajdą się również pszczynianie: Kornelia Marczak, Paweł Pietryja i Alan Ostrowski.

Varcolor Polish International Bieruń 2015


Varcolor Polish International 2016 w badmintonie jest najważniejszą imprezą Elity organizowaną w naszym kraju, przyznawaną przez władze Europejskiej Federacji Badmintona. Jest to jedyna w roku impreza badmintonowa o tak wielkim zasięgu i znaczeniu. W wydarzeniu tym uczestniczą setki zawodników, trenerów, sędziów oraz kibiców.

Corocznie w tej imprezie biorą udział zawodnicy Polskiej Kadry Narodowej oraz reprezentanci takich krajów jak: Litwa, Anglia, Izrael, Niemcy, Szwecja, Rosja, Tajwan, Malezja, Chorwacja, Czechy, Słowacja, Słowenia, Finlandia, Kanada, Turcja, Bułgaria, Ukraina, Dania, Belgia, Surinam, Irlandia, Węgry, Estonia, Austria, Walia, Łotwa, Nowa Zelandia, Szwajcaria czy Indonezja.

Zobaczymy między innymi takie gwiazdy tego sportu jak Adam Cwalina, olimpijczyk z RIO 2016, Adrian Dziółko - także reprezentant kadry olimpijskiej w RIO 2016, oraz zawodniczka z Mauritiusa - Kate Foo Kune - olimpijka Rio 2016.

Międzynarodowy Turniej Badmintona


W tym roku turniejowi Elity towarzyszyć będą zmagania młodszych zawodników w ramach pierwszej edycji Varcolor Polish Youth International Imielin 2016. Turniej rozgrywany będzie równolegle w dniach 22-24 września w dwóch poziomach zaawansowania (A i B) w kategoriach U9, U11, U13, U15, a jego uczestnicy oprócz własnych zmagań, będą mogli śledzić także rywalizację najlepszych.

Młodzi zawodnicy przez 3 dni będą rywalizować na halach sportowych w Imielinie i Bieruniu, następnie po meczach (około godz. 16.00) będą przetransportowani na główną halę turnieju Elity, tak, by z bliska móc dopingować swoich badmintonowych idoli.

Na wspólne przeżywanie emocji zapraszają: organizator - UKS Unia Bieruń, sponsor strategiczny - Varcolor, partnerzy: Nitroerg, Lotto, Master Tychy, Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tychach, Premco i F.P.Szlif-Pol z Pszczyny oraz Starosta Bieruńsko-Lędziński, burmistrz Bierunia i burmistrz Imielina.

Harmonogram imprezy

  • 22 września - od 9.00 - kwalifikacje
  • 23 września - od 9.00 - turniej główny
  • 24 września - od 10.00 - ćwierćfinały
  • 25 września - od 9.00 - finały


A dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć osobiście, zaplanowana jest transmisja finałów w niedzielę, 25 września na antenie TVP Sport w godzinach 10.00-12.15.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.