Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 6 września 2016
  • wyświetleń: 5906

Pszczyński Ludowy Klub Sportowy obchodził 40-lecie działalności

3 września Pszczyński Ludowy Klub Sportowy obchodził 40-lecie działalności. Podczas jubileuszu o Puchar Starosty Pszczyńskiego walczyły siatkarki z zespołów Frydek-Mistek, MSK Mysłowice i PLKS Pszczyna.

40 lat PLKS - 03.09.2016 · fot. Powiat


- Wasza wielka pasja połączona z niezwykłym zaangażowaniem pozwoliła na przestrzeni tych lat ukształtować wiele talentów sportowych z powiatu pszczyńskiego. Dziękujemy, że od tylu lat dzielicie się swoją pasją. Życzę kolejnych sukcesów i kolejnych 40 lat - mówił starosta Paweł Sadza.

PLKS jubileusz obchodził na sportowo. Na hali POSiR najpierw odbył się pokazowy mecz siatkówki młodzieżowych grup - UKS Centrum vs Frydek-Mistek, następnie w turniej siatkówki kobiet o Puchar Starosty Pszczyńskiego, gdzie w trzysetowych meczach zmierzyły się zespoły: MSK Silesia Volley Mysłowice, PLKS Pszczyna i Sokol Frydek-Mistek. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęły siatkarki z PLKS Pszczyna, drugie Frydek-Mistek, a trzecie MKS Mysłowice.

40 lat PLKS
Podczas jubileuszu odbył się pokazowy mecz siatkarek z UKS Centrum i Frydek - Mistek. · fot. Powiat


Jubileusz PLKS był również okazją do wręczenia odznaczeń dla byłych trenerów i zawodników oraz podziękowań dla zasłużonych działaczy. Podziękowanie z rąk prezesa klubu, Wiesława Waszkielewicza otrzymali m.in. starosta pszczyński, Paweł Sadza oraz członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego, Grzegorz Nogły.

Kazimierz Płachno
Kazimierzowi Płachno dziękowały byłe podopieczne. · fot. Powiat


Gromkimi brawami nagrodzony został Kazimierz Płachno, współzałożyciel klubu i wieloletni trener pszczyńskich siatkarek, który kilka dni wcześniej odebrał statuetkę Żubra Starosty Pszczyńskiego podczas sierpniowej sesji Rady Powiatu. Podczas jubileuszu otrzymał odznakę Zrzeszenia LZS w uznaniu zasług za upowszechnianie sportu oraz medal z okazji 40-lecia PLKS za zaangażowanie i wkład wniesiony w rozwój klubu. Trenerowi podziękowały również byłe podopieczne.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.