• 20 maja 2005
  • wyświetleń: 2590

Grand Prix Jasnej Góry

IV Międzynarodowe Kryterium Kolarskie Grand Prix Jasnej Góry odbyło się w ubiegłą niedzielę w Częstochowie. Organizatorzy nakłonili do przyjazdu ścisłą polską czołówkę. We wszystkich kategoriach wiekowych wystartowało blisko 300 zawodników, w wyścigu elity - rekordowa liczba - 87 z Polski, Ukrainy i Niemiec.

Wyścig rozegrany został w formie kryterium, a jego uczestnicy mieli do pokonania od 12 do 40 rund po 1600 metrów w zależności od kategorii wiekowej. Start i meta zlokalizowana była tuż przy głównym wejściu na Jasną Górę, obok pomnika Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wśród zawodników słychać było opinie, że to jedno z najtrudniejszych i najlepiej zorganizowanych kryteriów w Polsce.

Kolarze z LK UKS PSZCZYNA wystartowali w kategorii młodzik: Jakub Foltyn i Paweł Zok, oraz junior młodszy: Artur Szłapa, Kamil Migdoł, Łukasz Muras, Marcin Górski i Patryk Ratajczyk, oraz w kategorii orlik: Dawid Duda. Dużym sukcesem zakończył się start Patryka Ratajczyka, który zajął drugie miejsce przegrywając tylko z Dawidem Patyńskim UKS Ziemia Będzińska, trzecie miejsce zajął Kamil Markowski z PAGED MBK SCOUT Częstochowa. Pozostali nasi zawodnicy nie punktowali, jednak start w tej trudnej imprezie jest cennym doświadczeniem dla każdego uczestnika.

Nasi zawodnicy wystąpili po raz pierwszy w nowych strojach kolarskich. Przy tej okazji podziękowania dla sponsorów, bez których klub nasz by nie istniał i wszystkich, którzy się przyczyniają do rozwoju naszego klubu i kolarstwa w Pszczynie.