pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 8 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 2995

Bardzo dobry start lekkoatletów MKS Iskra Pszczyna - zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj

Bardzo udana okazała się XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży dla startujących lekkoatletów reprezentujących na co dzień Miejski Klub Sportowy Iskra Pszczyna.

Bardzo dobry start lekkoatletów MKS Iskra Pszczyna - 4-6.08.2016 · fot. Marek Biela


Aż trzech reprezentantów zdołało zakwalifikować się do ścisłych finałów Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które odbyły się we Wrocławiu w dniach 4-6 sierpnia.

Wcześniej zawodnicy uzyskiwali kwalifikacje startując na zawodach praktycznie w całej Polsce. Prawo startu na OOM-ie obejmowało dwudziestu czterech najlepszych zawodników w danej konkurencji lekkoatletycznej.

Jacek Majewski, który startuje po raz pierwszy na takiej imprezie uzyskał awans aż w trzech konkurencjach: w biegu na 100, 200m oraz 400m. Wspólnie z trenerem zdecydowali się na udział tylko w biegu na jedno okrążenie. Jacek wywalczył sobie prawo startu w finale uzyskując w eliminacjach rekord życiowy 50,16s, a ostatecznie zajął 8 lokatę. Warto dodać, że tylko troje zawodników z rocznika 2000 zakwalifikowało się do finałowej "ósemki"!

Bardzo dobre 6 miejsce w trójskoku uzyskując najlepszy wynik w tym sezonie-11,27m zdobyła Natalia Mach, która pomimo kontuzji trapiącej ją od stycznia zdołała zakwalifikować się na Mistrzostwa Polski także w skoku w dal. Tym razem zakończyła zawody na 18 miejscu.

Dużą niespodziankę sprawił 17 letni Mikołaj Zatorski, który dwukrotnie poprawiał rekordy życiowe w trójskoku. Najpierw w eliminacjach uzyskał wynik-12,94m, a następnie w finale 13,05m i zajął wysokie 5 miejsce. Jak dotychczas to jego największy sukces. Mikołaj jest bardzo wszechstronnym lekkoatletą, a jego przygoda ze sportem rozpoczęła się od biegów średnich.
Cała ww. trójka trenuje pod okiem p. Marka Bieli.

W klasyfikacji klubowej MKS Iskra Pszczyna na 214 sklasyfikowanych klubów uplasował się na 68 zdobywając 16 punktów. I chociaż warunki do trenowania lekkiej atletyki mamy nienajlepsze, to udało nam się wyprzedzić takie kluby, jak AZS AWF Warszawa, WKS Śląsk Wrocław czy OŚ AZS Poznań.
Natomiast w klasyfikacji województw bez apelacyjnie wygrała reprezentacja Śląska.

Mimo, że dla juniorów młodszych sezon w zasadzie się zakończył, tak dla młodzików dopiero najważniejsze zawody odbędą się we wrześniu. Do tych imprez lekkoatleci przygotowywać się będą między innymi na obozie klubowym w Kępnie.

Marek Biela

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Iskra Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj