pless.pl

Reklama

Sport

  • 16 lipca 2016
  • wyświetleń: 6897

Pierwsi goście Światowych Dni Młodzieży już w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Sportów Wodnych w Łące" podaj

Mimo że Światowe Dni Młodzieży oficjalnie rozpoczynają się 26 lipca, największa grupa pielgrzymów w Pszczynie pojawi się w dniach 20 - 25 lipca. W tym czasie trwać będzie Tydzień Misyjny Archidiecezji Katowickiej. Pierwsi goście w naszej gminie pojawili się już w piątek 15 lipca. Jest to młodzież z Polinezji Francuskiej, która będzie gościła w Parafii Wszystkich Świętych.

Gminę Pszczyna odwiedzą m.in. pielgrzymi z Francji, Brazylii, Hiszpanii, a także Meksyku. Za organizację pobytu odpowiada Archidiecezja Katowicka, która już dwa lata temu zwróciła się do Urzędów Gmin i innych instytucji administracji z prośbą o współpracę. Aktywnie w przygotowania w naszym regionie włączył się Urząd Miejski w Pszczynie.

Przyjezdni będą mogli podziwiać największe atrakcje miasta. Oczywiście zwiedzą Muzeum Zamkowe, Stajnie Książęce, Skansen - Zagrodę Wsi Pszczyńskiej oraz Ośrodek Sportów Wodnych, który w tych dniach będzie do dyspozycji odwiedzających. Z okazji Światowych Dni Młodzieży Urząd Miejski w Pszczynie przygotował także koszulki okolicznościowe. Pszczyńskie Centrum Kultury zorganizuje natomiast dla młodzieży przebywającej na terenie gminy koncert zespołu Spolish Radio. Odbędzie się on 21 lipca na terenie Parafii Podwyższenia Krzyża Św.

W środę w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa, w którym uczestniczyły służby zabezpieczające. Potwierdziły one swoją gotowość.

new / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ośrodek Sportów Wodnych w Łące

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Sportów Wodnych w Łące" podaj