pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 12 maja 2005
  • wyświetleń: 3518

Sukcesy kolarzy

W ostatnią sobotę kolarze LK UKS PSZCZYNA ścigali się w Raciborzu na III-cim Ogólnopolskim Kryterium Kolarskim - Memoriale Księdza Bernarda Gade. W kategorii junior młodszy wystartowało czterech zawodników z Pszczyny i zakończyli start pełnym sukcesem. Wygrał Patryk Ratajczyk z LK UKS PSZCZYNA, drugi był Osicki Kornel z SMS Żywiec, a trzeci Nepras Karel z czeskiego klubu TJ Frydek Mistek. Pozostali nasi zawodnicy również zajęli dobre miejsca: 7- Artur Szłapa, 21- Łukasz Muras, 22- Kamil Migdoł, na ponad 50-ciu startujących zawodników. Było to drugie zwycięstwo Patryka w tym sezonie. Startowali też młodzicy: Jakub Foltyn zajął 7 miejsce, a Paweł Zok ukończył na dalszej pozycji.

Sukcesy kolarzy


W niedzielę natomiast, kilku naszych zawodników pojechało do Czech na wyścig o Puchar Starosty Miasta Orlova. Przenikliwy chłód, deszcz i wiatr towarzyszyły zawodnikom na całej trasie wyścigu. W młodzikach wystartowali Paweł Zok i Jakub Foltyn. Chłód i deszcz zrobiły swoje, Jakub wycofał się w połowie trasy po defekcie roweru, natomiast sukcesem Pawła było ukończenie wyścigu w tych trudnych warunkach i osiągnięcie mety. Nie zraziły warunki pogodowe Artura Szłapy, który w kategorii junior młodszy wygrał w pięknym stylu. Większość 51 kilometrowej trasy przejechał sam po ucieczce na piątym kilometrze i uzyskał kilkuminutową przewagę na mecie. Brawo!

Trzech pozostałych juniorów młodszych wystartowało w niedzielę w Bełchatowie na Memoriale Henryka Łasaka. Tutaj znowu sukces pszczyńskich kolarzy III-cie miejsce Patryka Ratajczyka po dobrej drużynowej współpracy z zawodnikami z klubu: Łukaszem Murasem i Kamilem Migdołem.

Tak więc ostatni weekend zawodnicy LK UKS Pszczyna mogą uznać za udany, następny start w Częstochowie na Grand Prix Jasnej Góry w przyszłą niedzielę.

Tadeusz Foltyn

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.